Озвучено остаточні масштаби руйнувань після падіння уламків БПЛА на Хмельниччині

Прокоментував мер

Вибухова хвиля після падіння уламків БПЛА на обʼєкт критичної інфраструктури була настільки потужною, що пошкодила пів міста Славута на Хмельниччині. Про це заявив міський голова Василь Сидор в ефірі Радіо Свобода

«І регіон, і села, і місто дуже сильно пошкоджені. Практично всі обʼєкти міста – житловий фонд, соціальні об’єкти – потрапили під цю хвилю і були пошкоджені. У нас у місті близько 500 будинків багатоповерхових, (з них) близько 300 – мають ті чи інші пошкодження, а також – 28 об’єктів соціальної сфери. Практично всі школи і всі садочки, без виключення. Лікарня також має величезні пошкодження. Ну і підприємства, заклади, суди, воєнкомат, прокуратура також тією чи іншою мірою пошкоджені», – розповів в ефірі Василь Сидор.

За словами міського голови, внаслідок атаки 36 жителів міста звернулися до медзакладу, 20 людей досі перебувають в лікарні, двоє з них – у тяжкому стані в реанімації.

У місті вже відновили зв’язок, воду, електрику і газопостачання, наголосив мер Славути.

«З четвертої години люди своїми силами почали розгрібати-відновлювати, всі працюють сьогодні. Приємно, що до мене звернулися всі сусідні міста і надали бригади людей. Ми сьогодні вже максимально відновили освітні заклади. Щодо відновлення житлового фонду – це завдання не одного дня», – зазначив Сидор.

Мер зазначив, що в місті немає військових частин чи об’єктів, відтак найімовірніше, російська армія цілила у критичну інфраструктуру.

«Напевно це те, що ми знаходимося за 10 кілометрів від атомної станції, і це така спроба пошкодити енергетичні об'єкти, загроза пошкодження АЕС. Я думаю, це так, бо інших версій у мене немає, чому саме мирне місто Славута потрапило під такий удар», – сказав Василь Сидор.

У ніч на 25 жовтня Росія атакувала Україну 11 безпілотниками, усі збили. Однак уламки завдали чисельних збитків містам Славуті та Нетішину

За словами заступника голови Хмельницької ОВА Сергія Тюріна, внаслідок атаки росіян на Шепетівський район Хмельниччини було пошкоджено 1760 цивільних об’єктів. Серед них:

  • 282 багатоквартирних будинків;

  • 1404 приватних будинків;

  • 41 освітній об’єкт;

  • 14 закладів культури;

  • шість лікарень;

  • дві церкви.

Попри це, електрику та зв’язок у районі вже відновили.

Читайте також: ворог атакував БПЛА захід України

Також вже працює водо- та газопостачання.varta1.com.ua: Новини

Ярошенко Олена