Палата представників США проголосувала за допомогу Україні

Рішення прийняте!

Сьогодні, 20 квітня, нижня палата Конгресу США провела основні голосування пакету законопроєктів, які передбачають допомогу Україні, Ізраїлю, Індо-Тихоокеанському регіону, а також розв'язання інших питань, пов’язаних із питаннями національної безпеки. Про це повідомляє Голос Америки.

Процес відбувся згідно зі встановленою раніше процедурою після проведення дебатів та внесення поправок.

Палата представників підтримала «Акт про мир через силу у ХХІ столітті». Він, зокрема, передбачає право президента на нові санкції проти росії та Ірану та заходи з протидії Китаю (його ще негласно називають законопроєктом про заборону TikTok). В частині, що стосується України, законопроєктом передбачається можливість конфіскації суверенних активів рф на користь України.

Вікторія Спартц попросила, щоб за її поправку проголосували поіменно. Вона виступала проти законопроєкту про додаткове фінансування для України. Голосування провалилось. Зокрема, Спартц хотіла обмежити повноваження Байдена виділяти Україні зброю в рамках президентських повноважень.

Також, провалилась поправка Марджорі Грін, яка виступала проти допомоги Україні взагалі. Кошти, призначені для України, вона в тому числі запропонувала перенаправити жертвам падіння потяга у Східній Палестині, генпрокуратурі для ініціювання масових депортацій нелегалів та вимагала від усіх членів Конгресу, які проголосують за допомогу Україні, мобілізуватися до лав ЗСУ.

Третя поправка, він Кет Кемек з Флориди, яка пропонувала виключити всю не збройну допомогу для України, також провалилась.

Опісля, палата представників голосувала пропозицію одного з конгресменів, щоб повернути законопроєкт щодо допомоги Україні назад на розгляд у комітетах. Ймовірно, щоб затягнути процес голосування. Пропозицію не підтримали.

Конгрес проголосував за пакет допомоги Україні: за - 311, проти - 11.


 

Законопроєкт про допомогу Україні вимагає від Держдепу і Пентагону представити стратегію США щодо підтримки Києва протягом 45 днів після ухвалення.

Проєкт закону передбачає асигнування 61 млрд доларів у зв'язку з війною в Україні, у т.ч. 23 млрд доларів на поповнення арсеналів США.

varta1.com.ua: Новини

Ольга Чобіт