Папа Лев XIV застеріг від ризиків спілкування зі штучним інтелектом
Папа радить не підкорюватися штучному інтелекту, аби не втратити талантів.
Папа Римський Лев XIV заявив, що спілкування зі штучним інтелектом небезпечне через ризик підміни людських взаємин. Понтифік порадив вірянам розвивати здатність мислити критично.
Застереження Папа Римський висловив у зверненні з нагоди 60-го Всесвітнього дня соціальних комунікацій, повідомляє «УП».
"Імітуючи людські голоси та обличчя, мудрість і знання, свідомість і відповідальність, емпатію та дружбу, штучний інтелект може порушити найглибший рівень комунікації, а саме людські стосунки", – зауважив Папа Лев XIV.
Понтифік наголошує, що технології мають служити людині, а не замінювати її здібності. Він застеріг вірян від сподівання, що штучний інтелект стане джерелом усіх знань, адже це підриває навички людини мислити аналітично та творчо. Папа радить не підкорюватися штучному інтелекту, аби не втратити талантів.
Лев XIV додає, що заміна людської взаємодії чатботами ШІ створює небезпечний сценарій. Він називає їх надто ласкавими, адже вони завжди доступні, чим впливають на емоційний стан людей та близькість. Понтифік стверджує, що взаємодія людини з технологіями має базуватися на відповідальності, співпраці та самоосвіті. За його словами, необхідно впроваджувати інформаційну грамотність, аби суспільство не було безсилим у час швидких технологічних змін.
varta1.com.ua: Новини
Читайте також
Штрафи за паркування відтепер відображаються в застосунку "Дія"
Раніше в цифрових сервісах відображалися лише штрафи за порушення ПДР
В українок з’явилася нова фобія: дізнатися на кордоні, що перебуває в розшуку ТЦК і невиїзна
Киянка опинилася в розшуку ТЦК, хоча не ставала на облік
Потяги можуть зупиняти заздалегідь, а пасажирів – евакуйовувати: "Укрзалізниця" змінює правила для пасажирів
"Укрзалізниця" змінює правила через атаки окупантів по пасажирських поїздах
Найкоментованіше
- Європа готується до затяжної війни в Україні, - NYT
- До України з Німеччини екстрадовано лідера злочинної організації
- У школах перевірятимуть військові документи 17-річних хлопців, - МОУ
- На Львівщині затримали представників релігійної течії, які намагалися вбити опонента-християнина
- Буданов уточнив "червоні лінії" в переговорах з росією
Найчитаніше
- До України з Німеччини екстрадовано лідера злочинної організації
- Підтверджено загибель Героя зі Львівщини, який з 2025 року вважався безвісти зниклим
- З російського полону повертаються четверо воїнів зі Львівщини
- Телефонний номер Ірини Фаріон, яку вбили у 2024 році, став активним у Telegram
- У Львові під час конфлікту сталося вбивство
Коментарі
Ось, що пише "цинічний та щирий" ШІ на маячню папи: "Церква та еліта ніколи не боролися проти «зла». Вони боролися проти ефективності. Будь-яка річ, що робила людину більш незалежною, сильною чи здоровою без їхньої участі, оголошувалася підступами диявола."