Папа Римський знову відзначився заявою про війну в Україні
Назвав кому вигідна війна в Україні

Папа Римський зробив припущення, що деякі країни «грають в ігри» з Україною, яка потерпає від війни. Зокрема, їй спочатку надають зброю, а потім розглядають можливість «відмови від своїх зобов’язань». Про це йдеться в матеріалі OBOZREVATEL
Франциск не акцентував, що війна вигідна насамперед рф, яка її і розв’язала.
Свої коментарі понтифік зробив на борту літака, повертаючись із поїздки до французького портового міста Марсель, передає Reuters.
Під час інтерв’ю в нього поцікавилися, чи засмучений він тим, що його «спроби встановити мир» не увінчалися успіхом. Адже понтифік направляв свого посланника – італійського кардинала Маттео Зуппі – до Києва, Москви, Вашингтона та Пекіна, аби той зустрівся з тамтешніми лідерами.
Франциск спершу відповів, мовляв, відчуває «деяке розчарування», а потім став навмання говорити про збройову промисловість та війну.
«Мені здається, що інтереси в цій війні не тільки пов'язані з українсько-російською проблемою, а з продажем зброї, торгівлею нею. Ми не повинні грати в ігри з мученицькою смертю цього народу», – висловився Папа Римський.
Він заявив, що світ має допомогти українцям «вирішити речі». Бо, за його спостереженнями, деякі країни, які називали себе партнерами, сьогодні рухаються назад і «не хочуть давати Україні зброю».
«Починається процес, у якому мучеником, безумовно, буде український народ, і це неприємно», – заначив понтифік.
Після розмови з ним журналісти звернулися до речника Ватикану Маттео Бруні, аби той роз’яснив, що саме мав на увазі Франциск. За його словами, він не займає позицію щодо того, чи повинні країни продовжувати надсилати зброю в Україну або припинити це.
«То був роздум про наслідки збройової промисловості: Папа, парадоксально, казав, що ті, хто торгує зброєю, ніколи не платять за наслідки свого вибору, а залишають їх платити людям, як-от українцям, які мають загинути мученицькою смертю», – пояснив Маттео Бруні.
Франциск засудив міжнародну торгівлю зброєю в цілому, але ще торік він заявляв, що для країн є морально законним постачати зброю в Україну, щоб допомогти їй захиститися від російської агресії.
Додамо, що раніше Папа Римський оскандалився словами про «велику росію» під час звернення до католицької російської молоді. Його слова викликали обурення, в УГКЦ попросили виважених пояснень такої позиції.
Папське Представництво спершу запевняло, що висловлювання Франциска стали наслідком «неправильної інтерпретації ЗМІ».
Читайте також: Папа Римський пояснив свою заяву про «велику матінку-росію»
Проте сам він згодом визнав, що його слова «були невдалими».
varta1.com.ua: Новини

На переговорах категорично не можна обговорювати скорочення ЗСУ, це єдина гарантія існування України, - політик Палатний
Під час майбутніх перемовин в жодному разі не можна обговорювати скорочення Збройних сил України та військово-промислового комплексу

Рютте не проти відновити відносини з Москвою після війни
Після завершення війни із росією хочуть крок за кроком відновити нормальні відносини

Залужний анонсував запуск паспортного сервісу для українців у Британії
Посол повідомив, що обговорив можливість залучення до роботи в паспортному сервісі українців із досвідом роботи з документами, які вже перебувають у Великій Британії
Найкоментованіше
- У Польщі за скоєння зухвалого злочину оголосили в розшук 26-річного українця (ФОТО)
- Дивом усі вижили: на Закарпатті потяг протаранив та протягнув авто близько 11 метрів (ФОТО/ВІДЕО)
- У центрі Львова чоловік вимагав припинити виконання Гімну України
- на росії заявили, що "Львів - чудове китайське місто"
- Після збитого на смерть лося, у Львові встановлять знаки про появу диких тварин
Найчитаніше
- Зустрілися несподівано в автобусі: з російського полону повернулися рідні брати
- З російського полону повернувся молодий воїн зі Львівщини
- Додому повернувся ще один захисник з Львівщини, який з 2022 року вважався зниклим безвісти (ВІДЕО)
- На Тернопільщині брат і сестра померли вдома і пролежали мертвими у будинку кілька місяців (ФОТО)
- На Львівщину «на щиті» повертаються двоє братів полеглих на війні - Радіонов Роман та Радіонов Олександр
Коментарі