Папа Римський Лев XIV засудив російські удари по енергетиці України
Понтифік висловив занепокоєння через атаки на цивільну інфраструктуру в умовах сильних холодів та закликав світову спільноту до активізації зусиль для досягнення миру.
Під час традиційної недільної промови 11 січня Папа Римський Лев XIV звернув увагу світу на складну гуманітарну ситуацію в Україні. Понтифік засудив масовані удари Російської Федерації по українській енергетичній системі, наголосивши на їхніх катастрофічних наслідках для мирного населення.
Як повідомляє Vatican News, Папа підкреслив, що нищення критичної інфраструктури в розпал зими приносить додаткові страждання мільйонам людей, які залишаються без тепла та світла.
У своєму зверненні Лев XIV висловив глибоке співчуття українському народу та закликав до негайного припинення насильства. «Я молюся за тих, хто страждає, і знову закликаю до припинення вогню та відновлення діалогу задля досягнення справедливого миру», — заявив глава Католицької церкви. Окрім українського питання, Папа згадав про загострення на Близькому Сході, зокрема висловивши стурбованість ситуацією в Ірані та Сирії.
Ця заява пролунала на тлі масштабної атаки на українську енергосистему, яка відбулася в ніч на 11 січня. Понтифік вкотре наголосив, що шлях збройного протистояння не має майбутнього, а гуманітарні принципи повинні стояти вище за політичні цілі навіть під час війни.
varta1.com.ua: Новини
Росія вперше застосувала реактивний БПЛА «Герань-5», - розвідка
На початку 2026 року російські війська почали використовувати новий тип ударних безпілотників із реактивним двигуном та 90-кілограмовою бойовою частиною. Фахівці ГУР вже досліджують перші зразки апарата, який має суттєву схожість з іранськими розробками.
На Прикарпатті замерз Манявський водоспад
Один із найвищих водоспадів України, розташований у селі Манява на Івано-Франківщині, через сильні морози перетворився на гігантську крижану скульптуру.
Буданов заявив про намір посилити відповідальність за зловживання в ТЦК та випадки СЗЧ
Новопризначений очільник Офісу президента Кирило Буданов провів масштабну нараду з військовим керівництвом, де анонсував «дієві рішення» для подолання корупції в системі мобілізації та зміцнення дисципліни в армії.
Найкоментованіше
- Середня зарплата в Україні перевищила 30 тис грн
- ДБР повідомило про підозру керівнику відділу Львівського обласного ТЦК
- путін не готовий до компромісу, - ISW
- Трамп заявив, що домовився з путіним про призупинення ударів по Україні
- Зеленський доручив не нараховувати плату за тепло, яке було відсутнє під час енергетичних аварій
Найчитаніше
- В Укргідрометцентрі уточнили, яка погода чекає українців в перші дні лютого
- У Львові сформовано бригади, які чергують цілодобово, - ЛМР
- Увага! На Львівщині сталася смертельна ДТП
- Підтверджено загибель Героя зі Львівщини, який з травня 2024 року вважався зниклим безвісти
- У понеділок на Львівщину повертається загиблий Герой Назарій Дуркот
Коментарі
Ми вміємо говорити а дій не робем