Пентагон вирішив прискорити контрнаступ ЗСУ і дасть Україні касетні боєприпаси

Боєприпаси будуть доставлені в Україну «в строки, необхідні для контрнаступу»

США передають Україні касетні боєприпаси/Фото: Фокус

 

Однією з основних причин, чому США вирішили передати Україні касетні боєприпаси - це повільніші темпи контрнаступу, ніж сподівалися в Пентагоні,  заявив заступник Міністра оборони США з питань політики Колін Каль, повідомляє «УНІАН».

«Ми хочемо переконатися, що в українців достатньо артилерії, щоб тримати їх у бою в контексті поточного контрнаступу. І оскільки справи йдуть трохи повільніше, ніж дехто сподівався, артилерійські витрати дуже високі», – заявив він.

Каль зазначив, що у росіян було півроку, щоб окопатися і закріпитися в степах України, тому боєприпаси потрібні для подолання цієї укріпленої оборони. Він також повідомив, що боєприпаси будуть доставлені в Україну «в строки, необхідні для контрнаступу».

За словами представника Пентагону, відправка Україні касетних боєприпасів також є важливим сигналом для Росії про те, що «українці залишаться в грі».

«У  володимира путіна є теорія перемоги, адже так? Його теорія перемоги полягає в тому, що він пересидить всіх. Ось чому президент (Джо) Байден ясно дав зрозуміти, що ми будемо з Україною стільки, скільки буде потрібно, і чому ми сигналізуємо, що продовжимо надавати Україні можливості, які допоможуть їй продовжувати боротьбу», – заявив Каль.

Оголошене напередодні рішення США поставити Україні касетні боєприпаси, розкритикували деякі правозахисники і офіційні особи на Заході. Даний вид боєприпасів має погану репутацію, оскільки після його застосування на землі можуть залишатися нерозірвані суббоєпфаси, які потім роками будуть становити небезпеку для мирного населення.

Читайте також: Байден схвалив постачання Україні касетних боєприпасів.

Міністр оборони Олексій Резніков розвіяв ці побоювання. Він зазначив, що Україна буде вести суворий облік всіх епізодів застосування таких боєприпасів. Після війни території, де ці боєприпаси застосовувалися, будуть в пріоритеті на розмінування.

 

varta1.com.ua: Новини

Володимир Садовий