Переговори Байдена та Сі: названо три важливі досягнення

Про що домовились США та КНР

Фото з відкритих джерел

Президент Сполучених Штатів Америки Джозеф Байден підсумував зустріч з лідером КНР Сі Цзіньпіном на саміті організації Азійсько-Тихоокеанського економічного співробітництва у Каліфорнії. Про це пише Укрінформ.

Байден високо оцінив перемовини з лідером Китаю. На них обговорювалися питання, що відповідають інтересам обох країн,  а також війну рф проти України та ситуацію у Секторі Гази.

«Я вважаю, що це - одні з найбільш конструктивних і продуктивних дискусій, які ми мали»,- сказав Байден, підкресливши, що мав досвід спілкування з Сі Цзіньпінем на різних посадах впродовж понад десяти років.

Президент США також зазначив, що завдяки дипломатичним зусиллям високого рівня між двома країнами, які мали місце протягом останніх місяців, сьогодні було досягнуто «важливого прогресу».

У цьому зв’язку він повідомив, що після багатьох років відновлено співпрацю між США й Китаєм у боротьбі з торгівлею наркотиками. Зокрема, досягнуто домовленості щодо зменшення потоку хімічних речовин і готових пігулок, зокрема, фентанолу, з Китаю до Західної півкулі.

«По-друге, і це критично важливо: ми відновлюємо прямі контакти між військовими», - зазначив Байден. По-третє, за його словами, країни домовилися проводити зустрічі на рівні експертів, щоб обговорити ризики та безпекові питання, пов’язані зі штучним інтелектом.

Байден також повідомив, що під час переговорів із Сі відбувся «обмін думками щодо регіональних і глобальних питань», у тому числі стосовно відмови росії припинити жорстоку війну проти України, а також конфлікту в секторі Гази.

Глава Білого дому нагадав, що між Китаєм і США існує конкуренція в багатьох питаннях. Але, за його словами, необхідно конкурувати відповідально, аби це не переросло в конфлікт.

Читайте також: аналітики оцінили наслідки візиту путіна в Китай

«І там, де це можливо, де наші інтереси збігаються, ми будемо працювати разом», - додав президент США, зауваживши, що світ цього чекає від них.

varta1.com.ua: Новини

Ярошенко Олена

Читайте також