Переведення годинників на зимовий час 2021: умови та дата

В Україні переводять годинники на літній і зимовий час вже 40 років поспіль. Зимовий і літній час було запроваджено в 1981 року. Ця процедура проводиться для того, щоб заощадити електроенергію, приблизно на 1–3 %. Тому восени стрілки годинника переводять на зимовий час — на годину назад, а весною — на літній, на годину вперед. Коли це потрібно буде зробити цього року, пише «ТСН».
В Україні вже неодноразово намагалися скасувати переведення годинників на літній і зимовий час. Остання спроба була весною цього року, проте не вдалою.
Тож, 2021 року українці знову переведуть стрілки годинника на годину назад, зазвичай це відбувається в останню неділю жовтня. Цього року цей день припадає на 4 ранку 31 жовтня.
Це дозволить у вихідний, неділю, спати на годину довше і подовжить добу на одну годину.
Додамо, що у сучасному світі — 239 країн. З них літній час використовують 78, тобто — 32,6 % від загальної кількості.
Так, Латинська Америка спробувала запровадити перехід на зимовий і літній час, але в підсумку, визнала абсолютно марним, оскільки більша частина цієї зони розташована в екваторіальному поясі й не має великих сезонних відмінностей в тривалості дня.
У Північній Кореї переведення годинника сталося під час святкувань 70-річчя незалежності країни. Стрілки були переведені на 30 хвилин назад - країна таким чином повернулася в часовий пояс, в якому вона була до японської окупації. Державне агентство новин КНДР заявило, що це було зроблено для того, щоб «викорінити спадщину японського колоніального періоду».
Зміна часу не лише економічно неефективна, а й впливає на фізичний стан людини. По-перше, найбільша складність — це перевлаштування організму до нового графіку життя. Вчені з Американської академії сну стверджують, що переведення годинників істотно погіршує здоров‘я людей: викликає інфаркти, депресії і збільшує кількість медичних помилок.
varta1.com.ua: Новини

На переговорах категорично не можна обговорювати скорочення ЗСУ, це єдина гарантія існування України, - політик Палатний
Під час майбутніх перемовин в жодному разі не можна обговорювати скорочення Збройних сил України та військово-промислового комплексу

Рютте не проти відновити відносини з Москвою після війни
Після завершення війни із росією хочуть крок за кроком відновити нормальні відносини

Залужний анонсував запуск паспортного сервісу для українців у Британії
Посол повідомив, що обговорив можливість залучення до роботи в паспортному сервісі українців із досвідом роботи з документами, які вже перебувають у Великій Британії
Найкоментованіше
- Наймолодший комбриг в історії ЗСУ заявив, що мобілізувати доведеться навіть 18-річних
- Мешканець Львівщини намагався завезти до України російську літературу
- Понад 20 загиблих внаслідок ракетної атаки по Сумах: жахливі кадри з місця події (ФОТО/ВІДЕО)
- Зінченко повідомив про своє «отруєння», а в суді його прихильники заявили, що донька Фаріон "мала мотиви убити маму" (ВІДЕО)
- Голова Сумської ОВА заявив, що він не організував нагородження військових
Найчитаніше
- Наймолодший комбриг в історії ЗСУ заявив, що мобілізувати доведеться навіть 18-річних
- Місто на Львівщині попрощається з двома Героями
- Стало відомо, про загибель двох Героїв з однієї громади Львівщини
- На війні загинув 26-річний Герой зі Львівщини Олександр Дячишин
- Підтверджено загибель Героя зі Львівщини, який з 2024 року вважався безвісти зниклим
Коментарі