Переведення годинників на зимовий час 2021: умови та дата
В Україні переводять годинники на літній і зимовий час вже 40 років поспіль. Зимовий і літній час було запроваджено в 1981 року. Ця процедура проводиться для того, щоб заощадити електроенергію, приблизно на 1–3 %. Тому восени стрілки годинника переводять на зимовий час — на годину назад, а весною — на літній, на годину вперед. Коли це потрібно буде зробити цього року, пише «ТСН».
В Україні вже неодноразово намагалися скасувати переведення годинників на літній і зимовий час. Остання спроба була весною цього року, проте не вдалою.
Тож, 2021 року українці знову переведуть стрілки годинника на годину назад, зазвичай це відбувається в останню неділю жовтня. Цього року цей день припадає на 4 ранку 31 жовтня.
Це дозволить у вихідний, неділю, спати на годину довше і подовжить добу на одну годину.
Додамо, що у сучасному світі — 239 країн. З них літній час використовують 78, тобто — 32,6 % від загальної кількості.
Так, Латинська Америка спробувала запровадити перехід на зимовий і літній час, але в підсумку, визнала абсолютно марним, оскільки більша частина цієї зони розташована в екваторіальному поясі й не має великих сезонних відмінностей в тривалості дня.
У Північній Кореї переведення годинника сталося під час святкувань 70-річчя незалежності країни. Стрілки були переведені на 30 хвилин назад - країна таким чином повернулася в часовий пояс, в якому вона була до японської окупації. Державне агентство новин КНДР заявило, що це було зроблено для того, щоб «викорінити спадщину японського колоніального періоду».
Хоча й переведення годинників застосовується через ніби-то заощадження електроенергії, на сьогодні економічна вигода від цього календарного рудименту доволі ефемерна. В Україні за часи незалежності не досліджували чи є взагалі економічний зиск від такого стану речей. Але навіть в Європі, де також переводять годинники, ці цифри — мізерні.
Зміна часу не лише економічно неефективна, а й впливає на фізичний стан людини. По-перше, найбільша складність — це перевлаштування організму до нового графіку життя. Вчені з Американської академії сну стверджують, що переведення годинників істотно погіршує здоров‘я людей: викликає інфаркти, депресії і збільшує кількість медичних помилок.
varta1.com.ua: Новини
Кабмін спростив реєстрацію волонтерських автомобілів для військовослужбовців
Військові можуть реєструвати транспорт на своє ім’я
Деяким українцям МВС радить оновити водійські права
Ті, хто отримав права до 2013
Енергетик оцінила, чи вистачить Україні запасів газу для проходження зими
Запаси можуть бути на критичному рівні
Найкоментованіше
- У львівському тролейбусі стався конфлікт (ВІДЕО)
- Ексфутболіста збірної України "бусифікував" ТЦК
- У ТЦК уточнили, хто з мобілізованих потрапляє у штурмові підрозділи
- Шмигаль зробив важливу заяву щодо заморожування війни на лінії фронту
- Відійшов у вічність воїн з Львівщини, який з перших днів великої війни пішов добровольцем на фронт
Найчитаніше
- Підтверджено загибель 24-річного Героя зі Львівщини
- "Львівобленерго" опублікувало графік відключень світла на суботу, 14 грудня
- Останній бій прийняв на Курщині: стало відомо про загибель Героя з Львівщини Володимира Таратули
- У Львові трамвай переїхав людину
- Одна з ракет на Львівщині влучила, але не здетонувала, - ОВА
Коментарі