Перевірений бронежилет ― необхідність, а не забаганка

Всі ми пам’ятаємо весну 2022 року ― як по всіх усюдах збирали захист для воїнів, що опинилися сам на сам з озброєною і екіпірованою російською навалою

Всі ми пам’ятаємо весну 2022 року ― як по всіх усюдах збирали захист для воїнів, що опинилися сам на сам з озброєною і екіпірованою російською навалою. Ми не будемо зараз докопуватися до причин неналежного забезпечення ― про це вже сказано чимало, але вважаємо за потрібне нагадати саме отой процес створення саморобних плитоносок і пошиття бронежилетів з усього, що було під руками. Усі заклики військових припинити виробництво так званого захисту, від якого більше шкоди, ніж користі, викликали роздратування: дамо хоч щось, ніж нічого. 

Тепер, за три роки повномасштабної війни, ми точно можемо сказати про бронежилети: краще нічого, ніж абищо. Бо надто часто куля ставала смертельною саме тоді, коли розривала плиту і разом з її осколками завдавала несумісних з життям травм. І тому волонтери більше не організовують артілі для виготовлення плит із ресор, а купують виключно сертифіковану амуніцію. Та й МОУ має своїх постачальників, таких як українська компанія RAROG, наприклад, що розробляла і постачала бронекостюми у деякі підрозділи НАТО задовго до 2022 року.

Основні критерії вибору бронежилетів

  1. Перше і головне: надійний виробник і обов’язкова сертифікація бронежилета. Тільки в цьому випадку можна бути впевненим у дотриманні стандарту якості як бронеплит, так і чохла. Бронежилет має відповідати стандарту ДСТУ і протоколу відстрілу. Тобто обирайте продукцію відомих компаній з досвідом і бійцівськими відгуками ― як RAROG і подібні. 
  2. Друге ― рівень захисту. Згідно зі стандартами ДСТУ є 6 класів, рівень захисту зростає разом з цифрою. Для бойових умов використовуються бронежилети з третього класу по шостий.
  3. Третій критерій ― матеріал плити. Кевлар, армід, кераміка, сталь ― вони всі відрізняються міцністю і вагою.
  4. Вага ― критерій важливіший, ніж може здатися. Варто лише уявити, скільки годин поспіль носитиме на собі боєць 7, 9, 11 кілограмів плити. Через скільки часу він втратить сили і боєздатність? Кожен грам має значення.
  5. І п’ятий критерій ― комфортність. Бійцю чи військовослужбовиці надважливо почуватися комфортно за будь-яких умов, тому бронежилет має бути практичним, добре підігнаним.
    А зважаючи на характер бойової роботи, ще й визначитесь з додатковими захисними модулями ― для шиї, кишківника, паху, плечей чи стегон. 

Наявність бронежилета підвищує ваші шанси вижити, але не звільняє від необхідності обережного поводження. Ваша безпека залежить від багатьох факторів, і бронежилет – лише один з них.

varta1.com.ua: Новини

Коментарі

Читайте також
З Різдвом Христовим!

З Різдвом Христовим!

Це вже третє Різдво, яке Україна зустрічає у повномасштабній війні, і десяте — від початку війни, що триває з 2014 року