Перші штрафи військовозобов’язаним за неоновлення даних очікуються після 20 серпня

Дізнатися про штраф можна в «Дії» або через пошту за місцем реєстрації

16 липня 2024 року сплив термін, коли військовозобов'язані громадяни могли оновити дані в ТЦК. Тим, хто проігнорував цю вимогу, можуть нараховувати штрафи з 1 серпня.

УНІАН повідомляє кого і на яку суму можуть оштрафувати за порушення правил мобілізації.

Яким буде штраф за не оновлення даних у ТЦК

Штраф за неоновлення даних нараховується протягом року, але не пізніше трьох місяців з дня виявлення правопорушення. Для громадян розмір штрафу під час воєнного стану становить від 17 до 25 тисяч гривень. Юридичні особи заплатять від 34 тисяч до 59 тисяч гривень, якщо в них є необліковані працівники.

Рішення про те, чи накладати штраф ухилянтам від мобілізації, ухвалює начальник ТЦК. Дізнатися про нарахування штрафу можна в застосунку «Дія» або через пошту за місцем реєстрації.

Що буде якщо не виплатити штраф для ухильників

Сплатити штраф потрібно протягом 10 днів. Якщо цього не зробити, то сума збільшиться вдвічі. Рахунки боржника будуть заарештовані, щоб примусово сплатити заборгованість. Якщо сума всіх штрафів становитиме 160 тисяч гривень і більше, то у громадянина можуть відібрати житло і виставити на продаж, щоб погасити борг.

Які ще є штрафи для військовозобов'язаних

Згідно із Законом «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», військовозобов'язані повинні повідомляти про важливі зміни в житті органи, де вони перебувають на військовому обліку. До таких подій належать зміна адреси або місця роботи, здобуття освіти, укладення шлюбу або розлучення, народження дітей.

Відомості про всі такі зміни призовники мають повідомити особисто у 7-денний термін. Якщо вони цього не зроблять і в реєстрах буде виявлено невідповідність - чоловіка оштрафують. Майте на увазі: штрафи можуть накладатися за різні види порушень і таким чином накопичуватися.

«Перші штрафи (від 17 тис. грн. до 25 тис. 500 грн.) за неоновлення військово-облікових даних, ймовірно, очікуються через місяць, після 20 серпня або на початку вересня», таку думку в коментарі для ТСН.ua висловив адвокат Роман Сімутін, який знається зокрема і в питаннях мобілізації.

«Наприкінці серпня, десь після 20 числа. Якщо комусь вже відправили повістки після 16 липня, то в кінці серпня можно очікувати перші постанови тим, хто порушує чинне мобілізаційне законодавство», - каже Роман Сімутін.

За його словами, першими, хто ймовірно отримає повістки на ВЛК у серпні, будуть ті військовозобов’язані, які оновили свої дані, але не мають ні відстрочки, ні бронювання.

"Отримають повістки не всі. Дані оновили більше 4 мільйонів 600 тисяч військовозобов’язаних. Половина може мати відстрочки, інвалідність, трьох дітей. У певної кількості є бронювання. Залишається близько 1,5 мільйонів, які нібито не мають ніяких підстав. Не виключено, що тим, хто не має відстрочки та бронювання – їм прийдуть повістки", - каже Роман Сімутін.

За словами Сімутіна, якщо громадянин не оновив дані, а в реєстрі «Оберіг» немає даних на військовозобов’язаного, то працівники ТЦК будуть піднімати паперову справу та вручну виписувати повістку.

Читайте також: чоловіки, які ухиляються від мобілізації, не зможуть перереєструвати автомобіль.

«Але ж таку людину можуть виявити і на блокпосту», - уточнює адвокат.

 

varta1.com.ua: Новини

Коментарі

Читайте також