Перший в Україні: у Львові працює центр абілітації (ФОТО)

Центр вже допоміг понад 50 людям

ФОТО: Максим Козицький

У Львові вже майже три місяці працює центр абілітації, у якому люди, які постраждали від війни і втратили здоров'я чи соціальні навички, можуть навчитися повноцінно жити в суспільстві. Про це повідомив очільник Львівської ОВА Максим Козицький.

Постраждалим у Lviv Habilitation Center допомагають приготувати їжу, піти на закупи, скористатися громадським транспортом.

«Є люди, яким ці повсякденні речі робити складно, іноді страшно й соромно, а часом взагалі неможливо через непристосований простір навколо. І таких людей серед нас немало. Це воїни та цивільні, які втратили на війні здоровʼя і соціальні навички», - наголосив Козицький.

За його словами, з кожною людиною працюють впродовж трьох тижнів. Курс включає психологічну допомогу, роботу у групах та самонавчання під керівництвом коучів, психологів і реабілітологів. Програма спрямована на те, щоб після її завершення люди стали максимально самостійними.

Фото: Максим Козицький

Менш ніж за 3 місяці центр вже допоміг понад 50 людям з ампутаціями кінцівок, частковою втратою зору та ураженням хребта адаптуватися до нормального життя після лікування та реабілітації.

«Нам потрібно більше таких центрів, бо запит дуже великий. Важливо, щоб вони отримували фінансування не лише за рахунок благодійних та грантових коштів, але і з громадських, обласних та місцевих бюджетів», - наголосив очільник ОВА,

Абілітаційні центри – важлива складова для розвитку безбарʼєрного суспільства, яким ми прагнемо стати. Суспільства справді рівних можливостей для всіх.

varta1.com.ua: Новини

Ілона Мартинюк

Читайте також