Підготовка до провокації на Запорізькій АЕС: росіяни катують працівників АЕС щоб спричинити ядерну небезпеку

Російські окупанти готують провокацію з участю захопленого персоналу Запорізької АЕС

Фото: інформативне

Російські окупанти змушують працівників Запорізької атомної електростанції осушити охолоджувальні басейни, що є небезпечним у цю пору року і може становити ядерну небезпеку.

Про це повідомляє  НАЕК «Енергоатом» у «Telegram».

«Щоб зняти із себе відповідальність за вчинення актів ядерного тероризму, рашисти вдаються до силового примусу проти українських атомників. Зараз вони знущанням та тортурами змушують працівників гідроцеху станції вигадувати обґрунтування необхідності осушення цих басейнів для керівництва ЗАЕС та ДП «НАЕК «Енергоатом»», — зазначили у відомстві.

Загарбники жорстоко побили водолаза гідроцеху ЗАЕС Андрія Гончарука, якого з численними тілесними ушкодженнями вчора, 29 червня 2022 року, було доставлено до лікарні м. Енергодар.

"Нагадаємо, на тимчасово окупованій Запорізькій АЕС рашисти готують серйозну провокацію. Зокрема, вони планують звинуватити українських атомників у зберіганні зброї на території станції. Задля цього затримали кількох працівників і тортурами вимагають у них зізнання, точніше — оговорення себе, що нібито ще в березні у бетонні чаші охолоджувальних басейнів на ЗАЕС вони скинули якусь зброю: чи то вибухівку, чи то снаряди.

Під цим приводом окупанти наполягають на осушуванні охолоджувальних басейнів та перевірці його чаш, а також зупинці помп, які подають воду на системи безпеки енергоблоків. Це може залишити блоки найбільшої у Європі АЕС без охолодження і є серйозним порушенням та може загрожувати ядерній безпеці. Далі окупанти можуть накидати у бетонні чаші все що завгодно: вибухівку, нерозірвані снаряди, іншу зброю. А потім звинуватити у цьому працівників ЗАЕС чи її захисників та зробити це формальним приводом для запрошення на станцію МАГАТЕ й представлення цих «фактів»", — наголосили у компанії.

varta1.com.ua: Новини

Анастасія Сенів

Читайте також