Підвищення вартості світла з 1 червня: як зміниться тариф

Тариф буде диференційованим

ФОТО: ілюстративне

З 1 червня формулу оплати населенням послуги за електроенергію буде змінено. Остаточне рішення буде прийняте до кінця тижня. Про це в ефірі телемарафону сказала заступниця міністра енергетики Світлана Гринчук..

 З її слів, українська енергетична система зазнала пошкоджень протягом останніх двох місяців. Удари ЗС рф призвели до того, що ситуація в енергосистемі виявилася надзвичайно складною. Для того, аби забезпечувати споживачів електроенергією на постійній основі, енергетики працюють на рівні своїх можливостей. 

За словами Гринчук, наразі шукають усіх можливих ресурсів для того, аби полегшити ситуацію в енергосистемі та підготуватися до пікових періодів споживання — влітку, восени та взимку.

«Довго тривали розрахунки, і наразі тривають дискусії в уряді, але рішення, скоріше за, все буде прийняте до кінця тижня щодо підвищення тарифів», — зазначила Гринчук.

Вона наголосила, що тариф буде диференційованим. Зокрема, до певного рівня люди платитимуть за старою ціною, а при перевищенні — встановлюватиметься новий тариф за електроенергію. 

Нагадаємо, Кабмін на наступному засіданні планує підняти тариф на електроенергію, який вступить в дію уже з 1 червня. Формулу оплати населенням послуги за електроенергію буде змінено і тариф при споживанні понад 100 кВт зросте на 80%. 

varta1.com.ua: Новини

Ілона Мартинюк