Після риболовлі у лучанина діагностували небезпечне захворювання

original-photo
original-photo

У Волинській області зареєстровано перший випадок захворювання на лептоспіроз. У ході проведеного епідрозслідування встановлено, що захворювання спричинено перебуванням на водоймі та рибальством. Про це інформує Волинський центр контролю та профілактики хвороб.

Чоловік рибалив на території Рівненської області в кінці серпня поточного року.

На другу добу хворий відчув підвищення температури тіла до 39,5 0C, розлади шлунково-кишкового тракту, незначне пожовтіння склер і шкірних покривів та характерний для лептоспірозу симптом — різка болючість литкових м’язів. Діагноз «лептоспіроз» підтверджено у лабораторії  мікробіологічних та медико-генетичних досліджень біологічних факторів ДУ «Волинський ОЦКПХ МОЗ України».

На даний момент хворий перебуває на стаціонарному лікуванні, епідрозслідування триває.

У ВООЗ вважають лептоспіроз — найпоширенішим зооантропонозим захворюванням у світі:  щороку реєструється понад 1 млн.  випадків хвороби та до 60 тис. людей помирає.

В Україні лептоспіроз залишається однією з найбільш розповсюджених природно-осередкових інфекційних хвороб та становить найбільш значиму в соціально-економічному аспекті інфекційну хворобу, що призводить до ускладнень з високою летальністю.

Основними джерелами збудників цієї інфекції, в основному, являються гризуни (понад 70 %), переважний шлях зараження — водний (понад 30 %).

Інфікування людини відбувається при контактуванні з факторами зовнішнього середовища (переважно водою відкритих водойм, забрудненою виділеннями гризунів) та безпосереднім контактом з гризунами — носіями збудника лептоспірозу у природі.

Враховуючи вищенаведене, лікарі обласного лабораторного центру застерігають та наголошують, що для попередження небезпечної хвороби необхідно:

— забезпечити відповідний захист від гризунів місць проживання людей та особливо джерел водопостачання;

—  проводити дератизацію приміщень та захищати харчові продукти і воду  від проникнення гризунів.

—  ні в якому разі не  використовувати воду з відкритих водойм для пиття, миття овочів, фруктів, а особливо для приготування їжі на природі;

— при проведенні сільськогосподарських робіт, зборі урожаю та перебуванні біля водойми — використовувати засоби індивідуального захисту.

У разі  появи характерних симптомів (болючості у литкових м’язах та високої температури тіла), особливо після перебування біля водойми — негайно звертатись до лікаря за місцем проживання, не займатись самолікуванням. Раннє звернення по медичну допомогу у перші дні появи згаданих вище характерних симптомів — сприяє швидкому одужанню без важких ускладнень.