Після тиску на журналістів, дивним чином зник акаунт Портнова з "Facebook"

76
76

Ексзаступник міністра інформаційної політики Дмитро Золотухін, на своїй сторінці у «Facebook», опублікував скріншот зі сторінки у соцмережі колишнього заступника голови Адміністрації президента Віктора Януковича Андрія Портнова — з поміткою про те, що цей обліковий запис було видалено. Дмитро Золотухін зауважив зникнення профілю скандального заступника голови Адміністрації президента Віктора Януковича. Про це пивідомляє «Детекотор медіа».

Золотухін додав колаж з фотографій Портнова та Марка Цукерберга й прокоментував, що навіть не знає, за кого буде вболівати в цій ситуації.

76
76



Нагадаємо, 31 жовтня чиновник часів президентства Віктора Януковича Андрій Портнов виклав персональні дані водія знімальної групи програми «Схеми», яка займається дослідженням його діяльності. Він оприлюднив повні паспортні дані та домашню адресу водія, номери авто.

У відповідь «Схеми» заявили про тиск на журналістів з боку Портнова. Журналісти зазначили, що не планують припиняти роботу над темою.

Андрій Портнов, своєю чергою, пригрозив усій редакції «Схем» публікацією «їхньої особистої та персональної інформації», а також «аналізом приватного життя та ненав’язливим супроводом у темний час доби».

Президент «Радіо Свобода/Радіо Вільна Європа» Джеймі Флай засудив розголошення персональних даних співробітників проєкту «Схеми» та закликав правоохоронців відреагувати на дії Портнова.

При цьому 2 листопада Портнов оприлюднив номери ще трьох автівок, які, за його словами, пов'язані із журналістами «Схем».

Згодом він заявив, що отримає посвідчення журналіста, щоб «офіційно спостерігати» за медійниками. 4 листопада Андрій Портнов сказав, що «став журналістом і ведучим, офіційно оформив документи і приступив до роботи» на телеканалі «112 Україна», де 3 листопада відбулася прем’єра програми «Портnow». Крім того, він «дав пару днів» «Радіо Свобода», щоб редакція подала заяву до правоохоронних органів: «Якщо не звернетеся ви, звернуся я. Ми зобов’язані раз і назавжди в публічному юридичному процесі поставити крапку, чи маєте ви право здійснювати незаконні оперативно-технічні заходи».

4 листопада медіарух «Медіа за усвідомлений вибір» закликав українську владу та правоохоронців притягнути до відповідальності Андрія Портнова.