Покинуте немовля у «Вікні життя» влаштувати в патронатній сім’ї

img_1574
img_1574

У п’ятницю, 3 січня, однорічну дівчинку Вікторію, яку напередодні Нового року залишили у «Вікні життя», на вул. П. Орлика, тимчасово влаштували в патронатну сім’ю.

Про це повідомили в міському управлінні «Служба у справах дітей», передає пресслужба ЛМР.

Дитина може перебувати в цій сім’ї до трьох місяців, проте у разі обставин, що обґрунтовують необхідність і доцільність перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя понад зазначений термін, цей термін може бути продовжений, але не більше як до шести місяців. За цей час фахівці вирішуватимуть питання подальшої форми влаштування дівчинки.

«Зараз здійснюється підготовка документів для поставлення дитини на облік з усиновлення. Надіємось, що вже найближчим часом Вікторія матиме родину та люблячих батьків. Адже тільки у Шевченківському районі перебуває 18 громадян, які мають намір усиновити дитину», — зазначають в управлінні «Служба у справах дітей» Львівської міської ради.

До слова, зараз у Львові функціонує одна патронатна сім’я, і ще двоє кандидатів проходять відповідний курс навчань.

"Для нас надзвичайно важливим є розвинути послугу патронату, щоб у кожному районі нашого міста було хоча б по одній патронатній сім’ї. Тому якщо у Вас є позитивний досвід виховання дітей і Ви не байдужі до їхньої долі, запрошуємо Вас стати патронатними вихователями.

Завдяки патронату, діти влаштовуються тимчасово в сім’ю, а не в інтернатні заклади чи притулок для дітей, підтримуючи таким чином розвиток дітей, позбавлених батьківського піклування. Адже особливо негативними є наслідки догляду та виховання в інтернатних закладах дітей, віком до трьох років, у яких найбільше спостерігається затримка фізичного та психоемоційного розвитку через перебування в інституційних закладах", — акцентують в управлінні «Служба у справах дітей» Львівської міської ради.

Нагадаємо, 29 грудня у «Вікні життя», яке діє в міській дитячій лікарні на вул. П. Орлика, залишили дівчинку, віком близько 1 року.