Поліцейські відкрили провадження через хакерську атаку на сайти держорганів

Screenshot-2
Screenshot-2

Кіберполіція, разом із Держспецзв’язку та СБУ, продовжує розслідувати кібератаку на сайти органів державної влади, що сталася в ніч з 13 на 14 січня 2022 року. Про це повідомляє Департамент кіберполіції Національної поліції України.

Хакерами було атаковано понад 70 державних вебсайтів, 10 із яких зазнали несанкціонованого втручання.

«Разом із тим повідомлення про експлуатацію хакерами конкретної вразливості системи керування контентом, що протягом дня з’являлося в медіа, було лише однією з версій, що опрацьовувалася. Нині з великою ймовірністю можна говорити, що відбулася так звана supply chain attack, тобто атака через ланцюжок поставок. Зловмисники зламали інфраструктуру комерційної компанії, що мала доступ із правами адміністрування вебресурсів, постраждалих внаслідок атаки.

Важливим завданням було встановити метод реалізації атаки, зібрати цифрові докази, а також у стислі строки відновити працездатність вебресурсів. Впродовж вихідних фахівці продовжать роботи з розслідування з метою встановлення його замовників і подальшої офіційної атрибуції», — йдеться у повідомленні.

За фактом несанкціонованого втручання в роботу сайтів державних органів слідчим управлінням поліції Києва відкрито кримінальне провадження за ч. 2 ст. 361 (несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп’ютерів), автоматизованих систем, комп’ютерних мереж чи мереж електрозв’язку) Кримінального кодексу України.

Нагадаємо, вчора не працювали сайти Кабміну, МЗС, ДСНС, міносвіти, мінспорту, міненерго, мінагрополітики. На сайтах можна було побачити повідомлення: “Українець! Всі ваші особисті дані були завантажені в загальну мережу. Всі дані на комп’ютері знищуються, відновити їх неможливо. Вся інформація про вас стала публічною, бійтеся і чекайте гіршого. Це вам за ваше минуле, сьогодення і майбутнє. За Волинь, за ОУН УПА, за Галичину, за Полісся і за історичні землі”.