Поліція встановила замовника вбивства сина депутата Соболєва (ФОТО)

1243467
1243467

Встановлено особу організатора замаху на життя депутата Київської обласної ради В’ячеслава Соболєва, у результаті якого загинув його 3-річний син Сашко. Про це повідомляє «Dетектів-Info».

Організатором є 25-річний уродженець міста Красногорськ, Російської Федерації, Юсуп Абуев.

Він запропонував одному з підозрюваних, Андрію Лаврезі скоїти вбивство депутата Соболєва за грошову винагороду в розмірі 40 тис доларів, на що останній погодився. Їх зустріч відбулася в одному зі столичних ТРЦ.

Вчора, 17 грудня 2019 року, прокуратура міста Києва розповсюдила інформацію, що встановила особу, яка залучила у якості виконавця 20-річного колишнього бійця АТО Андрія Лаврегу, що мав досвід участі у бойових діях у якості снайпера, з яким він познайомився в зоні проведення ООС на території Донецької області.

Правоохоронці без вказання прізвищ повідомили, що під час особистої зустрічі, яка відбулася в одному з ТРЦ столиці, Абуєв запропонував Лаврезі вчинити вбивство депутата Соболєва за грошову винагороду у розмірі 40 тис дол, на що останній погодився.

«Для реалізації плану організатор надав стрільцю інформацію про потерпілого, спосіб його життя, адреси проживання, роботи тощо, а також забезпечив його вогнепальною зброєю, транспортним засобом та профінансував інші витрати, у тому числі оренду гаража для зберігання знаряддя вбивства. Свої інструкції щодо організації злочину чоловік надавав виконавцю у месенджері Telegram, а сам напередодні вчинення злочину виїхав за межі України для забезпечення алібі, — повідомили в прокуратурі. — У цей час виконавець разом з особою, яку він залучив у якості співучасника (Олексія Семенова — Ред.), самостійно визначив місце для здійснення вбивства – майданчик біля ресторану в центрі Києва, де постійно з’являвся потерпілий. Увечері 1 грудня 2019 року, коли депутат разом з дружиною та 3-річним сином сіли в автомобіль, виконавець здійснив постріл, смертельно поранивши хлопчика».

[caption id=«attachment_165964» align=«alignleft» width=«381»] Фото: Юсуп Абуєв[/caption]

На підставі зібраних у ході слідства доказів прокуратура міста Києва погодила повідомлення про підозру Юсупу Абаєву в організації вбивства на замовлення (ч. 2 ст. 15, п. 11, 12 ч. 2 ст. 115 КК України). Правоохоронці додали, що, наразі, вирішується питання щодо оголошення організатора вбивства у міжнародний розшук, а діяльність щодо встановлення замовника злочину триває.

Додамо, що відомості щодо Абаєва наявні у судовому реєстрі та офіційних базах даних.

Згідно із ними, 18 жовтня 2014 року, чоловіка зупинили, коли він рухався по Харківському шосе столиці, керуючи автомобілем марки «BMW».

Чоловік тоді повідомив, що дійсно напередодні випив трохи пива, але відмовився від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на виявлення стану сп’яніння. Тоді Юсупа піддали адміністративному стягненню у вигляді позбавлення права керування транспортними засобами строком на рік.

Після цього вже у 2016 році Абаєва ще раз притягли до адмінвідповідальності. 25 квітня того року, керуючи автомобілем марки «Jaguar XF» він спричинив ДТП із автівкою марки «Honda CR-V» на вулиці Великій Васильківській в Києві. За що на нього було накладено стягнення у вигляді штрафу в розмірі 340 грн та визнано провину за правопорушення, передбачене ст. 124 КУпАП України.

Окрім того Юсуп Абаєв від 19 листопада 2019 року перебуває у розшуку. Його профайл наявний у базі осіб, які переховуються від правоохоронних органів. Згідно із цією інформацією, щодо цього уродженця РФ, що мешкав по вулиці Замковецької, у Києві, раніше судом було обрано запобіжний захід у кримінальному провадженні. У цій справі Абаєва підозрюють в участі у складі організованого злочинного угруповання (ч. 1 ст. 255 КК України), викраденні людини (ч. 3 ст. 146 КК України) та вимаганні (ч. 4 ст. 189 КК України). За наявною інформацією, відповідним провадженням опікується ДСР Національної поліції.
Однак, ця обставина, як засвідчив час, не завадила Юсупу Абаєву зустрітися з Андрієм Лаврегою та замовити йому вбивство Вячеслава Соболєва. Поточне місцезнаходження вирогідного організатора замаху на депутата Київської облради встановлюється, втім як вказує поінформоване джерело «Dетектив-Info», наразі, Абаєв перебуває не в Росії, а на території однієї з європейських держав.

undefined_133_20191218163225
undefined_133_20191218163225