Польща та Україна побудують олійний трубопровід до порту Гданськ
До проекту також залучать міністерства сільського господарства та інфраструктури України та Польщі
Україна та Польща планують збудувати транскордонний трубопровід для транспортування рослинної олії з України до польського порту Гданськ.
Обидві країни створять робочу групу, яка представить варіанти локалізації проекту.
Про це інформує видання «wnp.pl».
З початку війни, з березня по липень, з України було експортовано всього близько 747 тисяч тонн соняшникової олії, що на 53 % нижче показника за аналогічний період попереднього сезону.
Близько 64 % із загального обсягу відвантажень у вказаний період припало на країни ЄС, які наростили імпорт української продукції на 18 %.
Як повідомляє канцелярія прем’єр-міністра Польщі, обидві країни сформують робочу групу, яка надасть варіанти локалізації проекту — передусім місця прокладання трубопроводу. Також група розробить технічні параметри й умови будівництва.
Меморандум буде ухвалений строком на три роки й буде автоматично продовжуватися на аналогічний період.
«Рада міністрів (Польщі) схвалила подання Міністерства сільського господарства й сільського розвитку для укладання меморандуму про взаєморозуміння… щодо розбудови проекту транскордонного трубопроводу для транспортування рослинної олії з України до порту Гданськ», — йдеться в повідомленні.
До проекту також залучать міністерства сільського господарства та інфраструктури України та Польщі.
«Втілення в життя меморандуму сприятиме частковому розблокуванню українського експорту та посилить продовольчу безпеку в країнах, що розвиваються, яким загрожує голод. Відповідно це має знизити міграційний тиск на Європу», — зазначається в повідомленні.
varta1.com.ua: Новини
Читайте також
Європейські партнери зробили заяву про реальні плани Путіна на Україну
РФ прагне досягти на переговорах того, чого не змогла на полі бою
ЄС виділить Україні 80 млн євро з прибутків від заморожених російських активів
Єврокомісія розробила план підтримки енергетичної системи України на зиму 2026-2027 років
Україна втрачає час на підготовку до зими через заблокований кредит від ЄС
Підготовка до наступного опалювального сезону мала розпочатися в березні
Найкоментованіше
- У Львові розмалювали та розбили вікна в магазині U420 (ФОТО, ВІДЕО)
- У Львові можуть переглянути тарифи на проїзд у громадському транспорті
- На в’їзді до Львова розпочали облаштовувати нову підпірну стінку
- Зі львівських вулиць заберуть ще 21 занедбану автівку
- ЗСУ уразили НПЗ "Башнефть-Новойл", ворожий полігон та інші об’єкти противника
Найчитаніше
- У неділю на Львівщину повертаєтсья загиблий Герой Михайло Шкитак
- У Львівській області горів житловий будинок
- Підтверджено загибель Героя зі Львівщини, який з 2024 року вважався безвісти зниклим
- На Рівненщині загинула 3-річна дитина, пошуки 4-річної тривають
- Родина зі Львівщини втратила другого сина на війні
Коментарі