Польська компанія, бренди, якої продаються в Україні, підробила документи про вихід із рф

Фіктивний продаж активів

Польський ритейлер одягу LPP, який включає такі бренди, як Reserved, Cropp, House, Mohito i Sinsay, здійснив фіктивний «продаж активів», щоб продовжувати заробляти гроші в Російській Федерації. Про це йдеться у звіті Hindenburg Research.

LPP претендує на звання найбільшої модної компанії в Центральній і Східній Європі та має оборот 8,4 мільярда доларів.

До повномасштабної війни Росія була найбільшим міжнародним ринком компанії, приносячи приблизно 19,2% виручки. Однак 28 квітня 2022 року LPP повідомила про намір продати свої російські активи, а вже 19 травня 2022 року компанія оголосила про завершення переговорів із неназваним покупцем.

У компанії заявили, що через вихід із РФ втратили близько 20% доходів. Водночас загальна виручка LPP у 2022/23 фінансовому році зросла на 13%.

«Ми вважаємо, що LPP змогла показати такі видатні результати, оскільки продаж нею російського бізнесу був повною фікцією», — йдеться у звіті.

LPP заявила про продаж своїх російських активів «китайському консорціуму» в межах угоди вартістю близько 382 мільйонів доларів. Однак, покупцем стала підставна компанія в Дубаї «Far East Services», яку було зареєстровано лише за день до того, як польський ритейлер повідомив про укладення угоди про продаж.

За даними колишнього співробітника LPP, угода була «фасадом, що приховує правду про не продаж російських активів». Він підкреслив, що всі операції в РФ, як і раніше, «безпосередньо контролюються штаб-квартирою і радою директорів LPP».

Колишній менеджер LPP також схарактеризував генерального директора і засновника компанії Марека Пехоцького як людину, якій «плювати на якусь війну між Росією та Україною».

У Hindenburg Research також заявили, що у грудні 2023 року направили в магазини в Москві та Санкт-Петербурзі таємних покупців, які підтвердили, що там продають речі, ідентичні за дизайном новим колекціям з онлайн-каталогів LPP у Польщі, а російські внутрішні коди товарів точно збігаються з кодами продукції в польському каталозі LPP.

Читайте також:  польські поліцейські затримали журналістів «УП», які знімали сюжет про торгівлю з рф.

LPP намагалася приховати експорт одягу в РФ за допомогою двох підставних компаній — сінгапурської Asia Fashion Import Export і турецької Fashion Group Tekstil. Розслідувачі також вважають, що LPP використовує Казахстан як бекдор для поставок товарів у російські магазини.

varta1.com.ua: Новини

Ольга Чобіт