Польські поліцейські затримали журналістів «УП», які знімали сюжет про торгівлю з рф (ФОТО)

Видання стверджує, що, отримавши назад свою апаратуру, журналісти помітили, що частину відзнятих матеріалів було видалено з карт пам’яті

ФОТО: Михайло Ткач

Знімальну групу «Української правди» затримали на польському кордоні, коли журналісти збирали інформацію про транзит між рф, білоруссю і Польщею. Їх допитували спецслужби. Про це пише «Українська правда».

Журналіст Михайло Ткач розповів, що він разом зі своїм оператором перебував біля польсько-білоруського кордону, коли до них під’їхали польські поліцейські і показали значок. 

«Ми показали наші документи і посвідчення журналістські. Вони почали хапати наші камери, обшукувати. Далі нас привезли у комендатуру. Близько 10 людей почали обшукувати нашу машину, нас, повикидали наші речі на капот, забрали всі картки пам’яті з камер, забрали усі телефони, документи», – розповідає Ткач.

«Українська правда» зауважує, що в польській комендатурі українців допитували не лише місцеві поліцейські, але й представники «спецслужби» – якої саме, не уточнюється. За словами журналіста, на допиті вони розповіли, що є представниками ЗМІ та знімають матеріал про торгівлю Польщі з росією та Білоруссю, зокрема про поставки російської сільгосппродукції в Польщу транзитом через Білорусь.

«Було видно, що представники польської спецслужби перелякалися. Вони почали мене запитувати, хто ще про це знає, чи знають про це українські можновладці, український уряд. Розпитували, хто наші джерела, як ми про це дізналися, скільки часу ми працюємо над цією темою», – розповідає Ткач.

За даними «Української правди», журналіста та його оператора утримували в комендатурі щонайменше 4 години, а відпустили «лише після дозволу зверху». Також видання стверджує, що увесь цей час українським журналістам не дозволяли нікому зателефонувати і розпитували, чи будуть вони розповідати публічно про своє затримання.

Фото: Українська правда

Видання стверджує, що, отримавши назад свою апаратуру, журналісти помітили, що частину відзнятих матеріалів було видалено з карт пам’яті. Також було пошкоджено зарядний пристрій. Зараз журналісти спілкуються з адвокатами.

Читайте також: у Польщі чоловіки та жінки з України побили та покусали поліцейських

У редакції наголосили: обурені тим, що ситуацію вдалося вирішити лише після розголосу та втручання Посольства України в Польщі. «УП» подякувала послу та консулу за швидку реакцію та небайдужість.

varta1.com.ua: Новини

Ілона Мартинюк

Читайте також