У Польщі затримали українця, який прийняв іслам і готувався до терактів

shutterstock
shutterstock

Спецслужби Польщі затримали українця, котрий планував підірвати, замінований під торговим центром у місті Пулави, автомобіль. Про це інформує польське видання «RMF24».

Керівник люблінського відділу прокуратури Мачей Флоркевич повідомив, що українець Максим С., який два місяці тому перейшов в іслам, прийнявши ім’я Мохамед, готував теракт. За даними спецслужб, він зустрічався з кількома людьми, які могли допомогти йому в реалізації плану, збирав різні речовини, а також шукав в інтернеті контент, пов’язаний з виготовленням вибухових пристроїв. Окрім того, він збирався купити автомобіль, який міг бути використаний для теракту.

Агенція внутрішньої безпеки встановила, що чоловік знайомився з матеріалами терористичного характеру, а про свої плани розповідав колегам та особам зі свого оточення.

Будучи у Варшаві, чоловік тісно спілкувався з іноземцями, що мають відношення до радикальних ісламістів. Він підтримував зв’язки з вихідцями з Таджикистану, а також громадянами Росії чеченської національності.

Українця затримали 4 грудня, з 6 грудня його тимчасово заарештовано, йому загрожує до 5 років в’язниці.