Польський Військовий інститут медицини допоможе Україні створити систему психологічної підтримки ветеранів

587df2e48d7f0
587df2e48d7f0

Польські фахівці з Військового інституту медицини допоможуть Україні розвинути систему допомоги солдатам з психічними травмами, отриманими внаслідок бойових дій. Експерти Клініки психіатрії, бойового стресу та психотравматології Військового медичного інституту підготують український персонал та підкажуть, як створити модельні рішення. Про це повідомив очільник клініки лікування бойового стресу полковник Радослав Творус, пише «Польське радіо».

Очільник клініки наголосив, що польські лікарі хочуть зробити те, з чим кільканадцять років тому полякам допомагали фахівці з США.

Коли польські солдати поверталися з перших бойових місій в Іраку та Афганістані, почала посилюватися проблема бойового стресу і пов’язаних з ним проблем зі здоров’ям. Експерти з Військового медичного інституту хочуть поділитися досвідом у цій галузі та показати українцям, як створити комплексну систему догляду за ветеранами.

Він також додав, що Військовий медичний інститут співпрацює з українськими лікарями декілька років. Польські експерти зауважили, що в українців є фахові клініки, котрі підтримують військових із бойовою травмою, але не вистачає підходу до цих питань.Тому з наступного року почнуться тренінги для вибраних українських лікарів і наукового персоналу. Десять осіб пройдуть навчання у Польщі, а потім свої знання вони поширюватимуть в Україні.

«Ми маємо надію, що якщо поділимося нашим досвідом з українцями, то вони швидко створять у себе систему підтримки ветеранів. А у них є реальна проблема, бо там триває війна», — сказав полковник Радослав Творус.

Українська сторона запропонувала декілька госпіталів, які могли б взяти участь у вишколах. Військовий медичний інститут вибрав, зокрема, Рівненський обласний госпіталь ветеранів війни. Туди потрапляють солдати з усієї України.

Проект навчання для українських лікарів відбувається під наглядом Міністерства національної оборони, а кошти на його фінансування надасть Міністерство внутрішніх справ Польщі.