«Полювання на відьом» не буде: стало відомо, кого не покарають за колабораціонізм у Криму

У Зеленського заявили, що після деокупації покарають не всіх

ФОТО: ілюстративне

В Україні псля деоккупації Криму влада не влаштовуватиме «полювання на відьом». За співпрацю з окупантами переслідуватимуть за законом лише тих, хто сприяв окупації і скоював злочини проти людяності.

Про це заявила представник Президента України в АР Крим Таміла Ташева у своїй авторській колонці на сайті «Української правди».

Вона підкреслила, що після 2014 року життя на окупованому півострові тривало, і далеко не всі громадяни мали можливість виїхати на вільну територію з фінансових, сімейних чи інших причин. За словами Ташевої, людям довелося пристосовуватися до окупації і дотримуватися правил нав'язаної російської юрисдикції.

«Після деокупації неправильним було б влаштовувати »полювання на відьом« та карати людей просто за те, що вони виживали в окупації», – заявила представниця президента.

Ташева зазначила, що приватні підприємці, лікарі, електрики, пожежники, навіть рядові працівники окупаційних адміністрацій – всі, хто не скоював злочинів, не повинні нести кримінальну відповідальність.

«Якщо мешканець окупованого півострова не сприяв окупації, не займався пропагандою та не підтримував війну і подібне, він не має нести кримінальну відповідальність за співпрацю з окупаційними адміністраціями», – заявила чиновниця. 

Окремо Ташева підкреслила, що не будуть переслідувати вчителів, «які просто продовжували виконувати свою роботу». Карати планують лише тих, хто «промивав мізки» дітям російською пропагандою і активно впроваджував освітні стандарти країни-окупанта, або займався мілітаризацією освіти.

«Одна з пріоритетних комунікаційних цілей для нас – пояснити громадянам України в Криму, що повернення під суверенітет Української держави боятися не потрібно. Ми хочемо звільнити наших людей та наші території, й покінчити із терором, який туди принесла росія», – пояснила Ташева.

Раніше повідомлялося, в Офісі президента розповіли, як очищуватимуть Крим від колаборантів.

varta1.com.ua: Новини

Ілона Мартинюк