Помер відомий різьбяр, творець яворівської забавки Антон Гула
Антон — частина культурного коду Яворівщини, адже створив тисячі яворівських забавок
Сьогодні, 1 березня, на 81 році життя помер відомий забавкар Яворового краю Антон Гула. Про це повідомив колишній міський голова Яворова, нардеп Павло Бакунець.
"Яворівською забавкою він жив усе своє життя. Пан Антон — частина культурного коду Яворівщини, адже створив тисячі яворівських забавок. Ми маємо колекцію його робіт, яку представляли у столиці та на Львівщині.
Вірю, що традиція яворівського забавкарства буде продовжена сучасними майстрами.
Вічна пам’ять митцю!" - написав Бакунець.
Довідково:
Антон Гула народився 28 серпня 1944 р. у с. Наконечне Яворівського району Львівської області.
У 1958 р. закінчив Наконечнянську семирічну школу, а у 1960 р. Яворівське професійно-технічне училище № 14. Працював столяром на Івано-Франківському меблевому комбінаті, а відтак — служба в армії, художник-столяр в міжколгоспній будівельній організації.
У 1984 р. закінчив Дрогобицький педагогічний інститут ім. І.Франка і почав працювати майстром виробничого навчання художньої різьби по дереву в Івано-Франківському СПТУ № 14. В 1996 р. присвоєно звання «Відмінник освіти України».
Виготовляв різні вироби яворівською різьбою, рельєфною різьбою та парково-об'ємною різьбою.
Учасник обласних, всеукраїнських виставок. Роботи зберігаються в музеях України, Росії, приватних колекціях в США, Англії, Канади, Німеччини та Голландії.
varta1.com.ua: Новини
Читайте також
На Львівщині військові клали бруківку замість служби
Заступника командира обвинувачують у перевищенні влади військовою службовою особою (ч. 5 ст. 426-1 КК України)
На Львівщину повертається загиблий Герой Віктор Гулядик
Воїн загинув 28 вересня 2024 року під час виконання бойового завдання поблизу села Богоявленка Донецької області
На Львівщині онук вбив дідуся та бабусю і намагався скоїти самогубство
Зловмисник, намагаючись вкоротити собі віку, порізав передпліччя обох рук та шиї й вистрибнув з вікна третього поверху
Найкоментованіше
- У Луцьку група підлітків напала на військових ТЦК (ВІДЕО)
- Україна пропонує росії продовжити перемир'я після Великодня, – Зеленський
- Військовослужбовці ТЦК у разі небезпеки можуть застосовувати вогнепальну зброю, - нардеп
- До України привезли Благодатний вогонь
- В Україні весь особовий склад одного ТЦК відправили на бойові посади
Коментарі