Померла відома українська співачка Марія Байко
У віці 89 років померла українська співачка-сопрано, народна артистка України, професорка Львівської національної музичної академії імені Миколи Лисенка Марія Байко. Про це повідомив син артистки, ректор Львівської національної академії мистецтв Володимир Одрехівський.
«Відійшла у вічність моя мама, українська співачка Марія Байко», — написав він на своїй «Facebook»-сторінці.
Зазначимо, Марія Байко — українська концертно-камерна співачка (ліричне сопрано). Лауреат Всесвітнього фестивалю молоді й студентів (Москва, 1957). Лауреат Національної премії України ім. Т. Шевченка (1976). Народна артистка України (1979). Професор кафедри сольного співу Львівської консерваторії ім. М. Лисенка (1982).
Вокальну освіту здобула у Львівському музпедучилищі ім. Ф. Колесси (1948–1952) та Львівській консерваторії ім. М. Лисенка (1953–1958) у класі О. Бандрівської. Паралельно закінчила курс бандури у класі B. Герасименка.
З 1958 року виступає з сольними концертами та як солістка Львівської філармонії у складі терцету сестер Байко (Даниїла, Марія, Ніна).
Репертуар Марії Байко — це українські народні пісні та романси (Д. Січинський, О. та Н. Нижанківські, Я. Лопатинський, М. Лисенко, C.Людкевич, В. Барвінський, М. Колесса, А. Кос-Анатольський, Р. Сімович, М. Скорик, І. Соневицький, Б. Фільц), твори зарубіжних композиторів, таких як Б. Барток, А. Дворжак, К. Шимоновський, Й. Брамс, Р. Шуман, Е. Гріг та інші.
Активно виступала з концертами як солістка, так і у складі терцету сестер Байко в Україні, республіках колишнього СРСР, за кордоном у Європі, США, Канаді тощо.
Як солістка Марія Байко записала три пластинки «Співає Марія Байко», «Пісні Франкового краю», «О, не забудь» (старовинні романси), компакт-диск «Співаночки мої», із сестрами Байко — п’ять пластинок та компакт-диск «Співають сестри Байко».
Відзначена численними державними нагородами та відзнаками: орден «Знак Пошани», медаль «За трудову відзнаку», почесні звання «Заслужений артист України» та «Народний артист України», лауреат Національної премії України ім. Т. Шевченка, «Орден княгині Ольги».
[caption id=«attachment_233449» align=«alignnone» width=«843»] Фото: Володимир Одрехівський[/caption]
varta1.com.ua: Новини
Читайте також
Топ-5 магазинів матраців у Львові: де купити якісний матрац у 2026 році?
Нижче ми зібрали п’ять популярних локацій з широким асортиментом, де львів’яни найчастіше купують матраци.
На Львівщині військові клали бруківку замість служби
Заступника командира обвинувачують у перевищенні влади військовою службовою особою (ч. 5 ст. 426-1 КК України)
На Львівщину повертається загиблий Герой Віктор Гулядик
Воїн загинув 28 вересня 2024 року під час виконання бойового завдання поблизу села Богоявленка Донецької області
Найкоментованіше
- У Луцьку група підлітків напала на військових ТЦК (ВІДЕО)
- Україна пропонує росії продовжити перемир'я після Великодня, – Зеленський
- Військовослужбовці ТЦК у разі небезпеки можуть застосовувати вогнепальну зброю, - нардеп
- До України привезли Благодатний вогонь
- В Україні весь особовий склад одного ТЦК відправили на бойові посади
Коментарі