Поради водіям: як правильно керувати авто в ожеледицю

2f141b8427c9aa21932b399c228326f7
2f141b8427c9aa21932b399c228326f7

Зима вважається найскладнішим часом для водіння автомобіля. Тому для кожного водія перший день на дорозі в ожеледицю завжди є важким і неочікуваним.

Декілька правил допоможуть пригадати усі важливі речі, які потрібно пам’ятати під час керування машиною взимку.

1. Завчасно підготуйте автомобіль до зимової пори. Перевірте масло, рівень охолоджуваної рідини в радіаторі або стан акумулятора, замініть літні шини на зимові завчасно

2. Постарайтеся нагадати собі забуті навички керування взимку.  Для початку можете потренуватися на вільному від авто майданчику, і проїхатися перший раз там. Там можна спокійно ознайомитися з роботою «електронних помічників». Як правило, сюди входять ABS, система курсової стійкості, система стабілізації руху і т. д. Спробуйте включити або виключити їх, тоді ви не будете боятися спрацьовування цих систем в складних ситуаціях і зрозумієте в які саме моменти це потрібно використовувати.

3. У зимову пору надзвичайно важливо їздити акуратно. Головне уважність: ймовірність виникнення аварій в таких ситуаціях в рази більша, ніж на звичайній дорозі;

4. Зниження звичної швидкості на 5–10 км, збільшення дистанції між машинами;

5. Обидві руки повинні постійно перебувати у верхньому секторі керма. Не можна навалюватися на кермо усім тілом — руки повинні бути трохи зігнуті в ліктях.

6. На слизькій дорозі потрібно використовувати гальмування двигуном - послідовне швидке перемикання з підвищеної передачі на знижену: з п’ятої або четвертою на третю передачу, а потім - на другу. На швидкості нижче 60 км/год в ожеледь краще вмикати другу передачу. Категорично заборонено натискати на гальмо при повороті або заносі, а також котитися на нейтралці.

7. Реагуйте на занос відразу, як тільки авто почало «вести» — тут же вирівнюйте траєкторію різким ривковим рулюванням в бік заносу і поверненням рульового колеса у вихідне положення. Рулити в бік заносу (вліво-вправо) потрібно до тих пір, поки траєкторія руху не вирівняється. Якщо привід передній, можна трохи додати газу.

8.  Контролюйте дистанцію Необхідно завжди тримати на контролі дистанцію не тільки перед автомобілем, який їде в переді, але і ззаду вас. У випадку, коли машина під’їжджає надто близько варто натиснути на гальма, тоді загоряться гальмові вогні, а для водія, що знаходиться ззаду це буде знаком, що потрібно також пригальмувати.

9. Ожеледиця може виникнути зовсім неочікувано.  На асфальті при невеликій вологості та морозі відразу утворюється слизька і не відразу помітна для людського ока поверхня. Відсутність снігу тільки погіршує це становище. Адже коли автомобіль втрачає траєкторію, водій вже не зможе вирівняти машину за допомогою великої кількості снігу, що лежить на узбіччі. Варто пам’ятати, що під час сильної ожеледиці авто легко може в’їхати в бордюр або дорожнє бар’єрне огородження. У таких ситуаціях спеціалісти рекомендують визначати наявність слизької дороги за температурою повітря. Як правило, система ABS повинна спрацьовувати в таких випадках і вказувати на те, що під колесами вашої машини утворився лід.