Пошук житла, документи: з якими запитами найчастіше звертаються в Офіс підтримки родин військовослужбовців у Львові

Кожне звернення – це особлива історія

За підтримки Львівської обласної військової адміністрації у Львові тиждень тому запрацював Офіс підтримки військовослужбовців та членів їхніх сімей. За цей час фахівці опрацювали 130 звернень від громадян. Про це повідомили у прес-службі Львівської ОВА.

Які питання найчастіше просять допомогти вирішити мешканці:

Серед перших відвідувачів — бабуся з Луганщини. Вона з п’ятьма онуками на Львівщині чекає на повернення з війни доньки та зятя. А також мама, яка вболіває за реабілітацію сина після важкого поранення та дружина, яка хвилюється через втрату зв’язку з чоловіком-військовим у зоні бойових дій. Серед інших, до Офісу звернулась жінка-військовослужбовець з проханням влаштувати її дитину у реабілітаційний центр для оздоровлення — запит виконали.

«Кожне звернення — це особлива історія. Команда Офісу відчула, наскільки важливо, аби був простір, куди можуть звернутись наші захисники та їхні рідні. Попри опрацювання складних звернень, працівники вирішують і запити щодо простих життєвих ситуацій», — каже координаторка Офісу підтримки родин військовослужбовців Анна Кузюта.

Найчастіше люди звертаються по допомогу:

  • для оформлення соціальних та пенсійних виплат;
  • відновлення втрачених документів;
  • по юридичну підтримку, роз’яснення щодо проходження служби;
  • ротації та оформлення посвідчення «Учасника бойових дій».

«Класно, що до роботи Офісу постійно приєднуються нові команди. Окрім представників ЗСУ, соціальної допомоги, юристів та психологів, тут працюють фахівці Пенсійного фонду України у Львівській області. Також зголосилась допомагати Рада адвокатів Львівської області. Офіс стає зразком ЦНАПу для військових, де усю допомогу можна отримати в одному місці», — коментує голова Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький.

Фахівці Офісу опрацювали низку запитів щодо медичної допомоги військовим, оздоровлення дітей, пошуку житла, гуманітарної допомоги, консультацій психолога.

Кілька десятків людей отримали в Офісі консультації стосовно алгоритму пошуку зниклих безвісти — працівники допомагають рідним у заповнені відповідних документів для реєстрації в СБУ, Червоному Хресті та Мінінтеграції. Також юристи роз’яснюють особливості проведення ДНК-експертиз.

Офіс працює у двох форматах: особистий прийом за адресою м. Львів, вул. Коперника, 17, або звернення на гарячу лінію.

Більшість звернень — зі Львова та області, а от дзвінки надходять з різних куточків України: Маріуполя, Кам’янця-Подільського, Рівного, Херсонщини.

Телефон гарячої лінії: +38 068 260 68 15.

Нагадаємо, у Львові ООН відкриє новий офіс: діяльність.

varta1.com.ua: Новини

Коментарі