Посольство України розпочало евакуацію громадян з Ізраїлю
Посольство надає допомогу особам, які не можуть оплатити переліт
![](/uploads/media/53/72/53723acd487edafc02a41022f6a0f4bb_w320.jpg)
Проблема з евакуацією з Ізраїлю дещо штучна, тому що аеропорт Бен-Гуріон функціонує, проте вартість квитків суттєво зросла. А посольство допомагає з виїздом лише найвразливішим категоріям українців.
Про це повідомив посол України в Ізраїлі Євген Корнійчук в ефірі телемарафону Єдині новини.
– Деякі іноземні компанії відмовилися літати, оскільки їм підвищили страховки. Але всі ізраїльські авіаперевізники працюють, більшість лоукостів літає. І вилетіти зараз з Ізраїлю – не проблема. Вона полягає в тому, що завдяки ажіотажу вартість квитків суттєво зросла, інколи в 3-4 рази. І зараз вартість квитків – до $1 тис. Тому питання не в тому, що неможливо вилетіти, а в тому, що ми надаємо допомогу як посольство найбільш вразливим категоріям громадян, – пояснив він.
Він говорить, що йдеться про громадян, які перебували на лікуванні, людей з дітьми, які приїхали тимчасово, туристів, у яких скасували рейси.
– Тобто на перший евакуаційний рейс ми вже фактично розповсюдили 200 квитків за довоєнною ціною, до Румунії, на суботу. Я думаю, що на неділю плануватимемо ще один рейс…Посольство надає допомогу громадянам, у яких немає можливості оплатити переліт, – зауважив Корнійчук.
Справді велика проблема саме з евакуацією українців, які перебувають у секторі Гази. За словами посла, таких близько 300, ініціативна група вже зібрала списки для вивезення звідти приблизно 160 осіб, і ця кількість постійно зростає.
Читайте також: Усі члени НАТО погодилися, що Україна стане членом Альянсу
– Із сектора Гази на Єгипет через Рафах, і далі до будь-якої третьої країни, оскільки єгиптяни не дозволяють особам, навіть громадянам України, які в’їжджають як евакуйовані з Рафаха, перебувати понад 48 годин на їхній території. Це комплексна проблема, з якою ми працюємо у співпраці з нашим посольством у Єгипті, – пояснив дипломат.
Він висловив сподівання, що за четвер-п’ятницю вдасться евакуювати максимальну кількість українців із сектора Гази.
![](/uploads/media/6e/d8/6ed87517738825555bf1c98e7774fb5f_w640.jpg)
На Рівненщині судили агента росії за замовне вбивство колишнього військового ЗСУ
Чоловік своєї вини у вбивстві не визнав
![](/uploads/media/1c/a0/1ca0a3e054cb85dc9f772e96bd18d49c_w640.jpg)
На заході України хлопці, які розважалися під час похорону Героя, отримали повістки
Місто Збараж прощалося зі своїм Героєм
![](/uploads/media/68/ff/68ff1e92b89bb90bb3f5a634b3931477_w1600.jpg)