«Пов'язано не з підняттям річкових рівнів»: в гідрометцентрі назвали причину підтоплення в Східниці

Обласна комісія визнала паводок на Львівщині надзвичайною ситуацією об’єктового рівня

ФОТО: Патрульна поліція Львівської області

Сьогодні, 11 червня, у Львівській ОВА під головуванням начальника Львівської ОВА Максима Козицького відбулося позачергове засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Керівниця відділу метеопрогнозів Львівського регіонального центру з метеорології Олена Смалюх повідомила, що підтоплення в Східниці виникли насамперед через забруднення водойм. На позачерговому засіданні комісії доручили невідкладно розчистити річище Східничанки, в якій вода піднялася на 1,5 метра.

«Та ситуація, яка склалася, найбільше пов'язана не з підняттям річкових рівнів, а з забрудненням невеликих струмків і річок. Максимальна кількість опадів випала в районі Урича», – сказала представниця Львівського гідрометцентру.

Олена Смалюх додала, що до кінця доби у Дрогобицькому та Стрийському районах, які постраждали від паводків, йтиме дощ. Проте інтенсивність опадів зменшується.

«12 червня опади будуть слабшати, але в денні години 13-15 червня локально можливе випадіння короткочасних дощів зливового характеру, які також можуть спричинити негативні наслідки», – зазначила Олена Смалюх.

Зазначимо, що комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій визнала паводок надзвичайною ситуацією об'єктового рівня. На невідкладному засіданні комісії доручили начальникам Дрогобицької та Стрийської районних військових адміністрацій ліквідувати наслідки паводків, до 14 червня обстежити пошкоджені будівлі, провести лабораторні обстеження води з криниць. Крім цього, районні адміністрації до 1 липня мають відновити зруйновані негодою дороги.

Читайте також: дороги Львівщини, які постраждали через негоду.

«Басейнове управління водних ресурсів річок Західного Бугу та Сяну має невідкладно організувати та провести розчищення річища Східничанки», – повідомили у Львівській ОВА.

 

varta1.com.ua: Новини

Ілона Мартинюк