Повернення до колишніх відносин з Україною вже не буде - канцелярія президента Польщі
Повернення до колишніх відносин з Україною вже не буде – канцелярія президента Польщі вимагає дій у сфері історії та економіки
Польща має низку очікувань від України, зокрема у площині складної історії та економіки, і повернення до колишніх відносин, коли всі питання вирішувалися по «дзвінку до Варшави», вже не відбудеться.
Про це в ефірі радіо RMF24 заявив голова Бюро міжнародної політики при президентові Польщі Марцін Пшидач, зазначає Укрінформ.
Пшидач підтвердив, що канцелярія польського президента веде переговори з українською стороною. Нещодавно відбулася його зустріч у Варшаві з керівником Офісу Президента України Андрієм Єрмаком, де обговорювалися умови для проведення контактів і візитів на найвищому рівні.
Він наголосив на значній допомозі, наданій Польщею Україні, але підкреслив, що тепер Варшава очікує зустрічних кроків:
«Зрозуміло, що Польща зробила дуже багато для України у складний для неї період і далі надає цю допомогу. Натомість Польща очікує певних дій, насамперед у сфері історичної політики, але також в економічній сфері цей діалог має бути більш конструктивним», — заявив Пшидач.
Голова Бюро міжнародної політики вважає, що українська сторона починає краще розуміти нові реалії у відносинах:
«Маю враження, що українська сторона починає дедалі краще це розуміти: повернення до мислення у категоріях "дзвінок до Варшави з проханням про підтримку" - такого вже не буде», — підкреслив він, додавши, що Варшава намагається зробити польсько-українські відносини "реальнішими", а не ображається на Київ.
Коментуючи можливі візити президентів (Навроцького до Києва чи Зеленського до Варшави), Пшидач заявив, що важлива не логістика, а зміст: «Якщо нам вдасться напрацювати з українською стороною певний прогрес у цих питаннях — якісь конкретні дії чи рішення, — то я можу уявити, що президент погодиться на зустріч... Важливим є наповнення цих відносин, а не фотографії, рукостискання й посмішки», — резюмував він.
varta1.com.ua: Новини
Військові та ветерани Львівщини можуть безкоштовно отримати слухові апарати
Безкоштовно апарати можуть отримати навіть без встановленої інвалідності
Росіяни намагаються одночасно бити по об'єктах генерації та електромережах - Міненерго
У Міненерго закликають українців обмежити користування потужними електроприладами у пікові години навантаження енергомережі — з 8:00 до 11:00 та з 16:00 до 20:00.
У Тернополі чоловік намагався втекти з 5-го поверху будівлі ТЦК на мотузці з власного одягу
На місці події працюють правоохоронці, які з'ясовують усі обставини. У ТЦК також повідомляють, що проводять службове розслідування інциденту.
Найкоментованіше
- У Львові проведуть перевірку за фактом конфлікту за участі поліцейської
- У Львові поліцейська вдарила комунальницю (ВІДЕО)
- росія планувала завершити війну проти України розгромом, - Сирський
- Тимошенко підтвердила обшуки і заявила, що «хтось вирішив почати зачистку конкурентів» перед виборами
- За погрози чиновникам в інтернеті українці отримають покарання до 10 років ув’язнення — законопроєкт
Найчитаніше
- Посадовці в/ч авіабригади на заході України продавали власникам громадського транспорту пальне призначене для польотів
- У Львові поліцейська вдарила комунальницю (ВІДЕО)
- Підтверджено загибель Героя зі Львівщини, який з листопада 2024 року вважався безвісти зниклим
- Підтверджено загибель Героя зі Львівщини, який з 2024 року вважався безвісти зниклим
- На війні загинув Герой зі Львівщини Іван Попіль
Коментарі
Провели переговори з ким? За міжнародні переговори по закону відповідає МЗС України, а вони ровели переговори людиною яка немає ніякого відношення до міжнародних договорів! Дивуюсь досвідченим полякам!
А можливо ми зробили дуже богато для Польщі та інших! Вони нам забов'язані а не ми їм