Повернення чоловіків призовного віку: Україна не зверталась за допомогою до Польщі

«Головне, щоб реалізація акту про мобілізацію була ефективною та прозорою, щоб усі знали, про що йдеться»

Фото ілюстративне

Посол України у Польщі Василь Зварич повідомив, що офіційний Київ не звертався до Варшави щодо повернення українських чоловіків призовного віку. Про це він сказав в інтерв'ю TVN24, опублікованому у суботу, 27 квітня пише zaxid.net

За словами Зварича, наразі в Україні хочуть перевірити, яка кількість чоловіків призовного віку перебуває за кордоном.

«Тому в нас діє новий акт про мобілізацію, який передбачає, що протягом 60 днів після набрання чинності кожна особа призовного віку має з’явитися та звірити свої дані у ТЦК», – сказав Зварич.

На запитання, чи потрібна Україні допомога у транспортуванні громадян, у яких будуть протерміновані документи, посол відповів, що наразі Київ не звертався з таким проханням до польської сторони.

«Зачекаймо. Думаю, все пройде нормально, без паніки», – сказав посол.

У відповідь на те, що в Берліні дозволять українським чоловікам призовного віку і далі перебувати в Німеччині з недійсними паспортами, дипломат зазначив, що «це суверенне рішення кожної країни, як поводитися з громадянами інших країн».

«Ми не можемо нічого змусити. Для нас головне, щоб реалізація акту про мобілізацію була ефективною та прозорою, щоб усі знали, про що йдеться», – сказав він.

оцінки щодо кількості українських чоловіків призовного віку у Польщі на цей момент «дуже приблизні».

«За нашими оцінками, тільки в Польщі є десятки тисяч людей призовного віку. Але ми будемо впевнені, коли цей закон буде імплементуватися, і коли кожен зможе підтвердити свої дані в пунктах збору», – сказав посол.

Що передувало

Раніше за наказом МЗС від 23 квітня українські чоловіки мобілізаційного віку не можуть більше отримати консульські послуги за кордоном.

Чоловіки віком 18-60 років можуть оформити в українських консульствах лише документи для повернення в Україну. Коли набуде чинності новий закон про мобілізацію українське МЗС обіцяє оприлюднити інструкції, які дозволять українцям знову користуватись консульськими послугами.

Після цього міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш заявив, що не відкидає можливої допомоги польської влади у поверненні в Україну чоловіків призовного віку. Однак наразі йдеться лише про тих чоловіків, яким не продовжать право перебування у Польщі.

Натомість голова МВС Польщі Марчін Кєрвінський, який також відповідає в тому й числі за міграційну політику легалізацію іноземців заявив, що  Польща не передає даних про воєнних біженців, які перебувають на її території, «також і українській стороні» і його країна продовжить захист для українців, які не мають паспортів.

«Ми знайдемо спосіб, щоб розв'язати цю проблему. Нам треба діяти мудро і раціонально. Всі речі, які стосуються українців у Польщі прописані в законах. Ми продовжимо захист для українських біженців, який поки діє лише до 30 червня. Ті, хто не матимуть паспортів будуть підлягати тимчасовому захисту. Польща буде охороняти їх права і нікому не передасть їх приватних даних, в тому числі Україні» - заявив  Марчін Кєрвінський.

varta1.com.ua: Новини

Ярошенко Олена

Читайте також