Повідомлено про підозру блогерці, яка провокувала сутички та релігійну ворожнечу у Києво-Печерській лаврі (ФОТО)

Вікторія Кохановська

Фото ілюстративне, з відкритих джерел

В четвер, 17 серпня Служба безпеки зібрала доказову базу на ще одну проросійську пропагандистку, яка публічно заперечувала збройну агресію РФ і провокувала релігійну ненависть. Про це повідомляє прес-центр СБУ.

В повідомленні СБУ не вказано імені, однак по фото та повідомленні низки ЗМІ можна припустити, що мова йде про скандальну Вікторію Кохановську.

Як зазначається в прес-службі, фігурантка брала активну участь у провокаціях на території Києво-Печерської лаври наприкінці березня і на початку квітня 2023 року. Тоді вона «розганяла» у соцмережах власні відеостріми, в яких підбурювала людей чинити спротив законним діям правоохоронців та ображала релігійні почуття українців.

«Крім того, на власній сторінці у Фейсбуці фігурантка заперечувала факти російської збройної агресії й називала війну в Україні »внутрішнім громадянським конфліктом«. Також жінка викладала у соцмережі власні псевдопрогнози про »невідворотність« захоплення всієї території нашої держави і намагалась дискредитувати українських захисників», - йдеться у повідомленні.

У подальшому деструктивний контент підхоплювали російські телеканали та інтернет-ресурси, які подавали викривлену інформацію як позицію пересічних громадян України. Ініційована СБУ лінгвістична експертиза підтвердила факти підривної діяльності фігурантки на користь країни-агресора.

Під час обшуку за місцем проживання зловмисниці у Києві виявлено комп’ютерну техніку, яку вона використовувала у злочинних діях/

«На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки повідомили їй про підозру за ч. 2 ст. 436-2 Кримінального кодексу України (виготовлення, поширення матеріалів, у яких міститься заперечення збройної агресії рф проти України виражене у представленні її як внутрішнього громадянського конфлікту)», - додають у СБУ.

Крім того, вирішується питання щодо додаткової кваліфікації злочинних дій фігурантки та обрання їй запобіжного заходу. Триває розслідування для встановлення всіх обставин злочину.

Читайте також: український письменник-зрадник поскаржився в ООН на «гоніння православ'я» в Україні.

Зловмисниці загрожує тюремне ув’язнення з конфіскацією майна. 

varta1.com.ua: Новини

Ольга Чобіт