Правоохоронці припинили діяльність банди «чорних рієлторів», які заради квартир вбивали їх власників (ФОТО, ВІДЕО)

2022-01-12-122534
2022-01-12-122534

Харківські правоохоронці завершили розслідування кримінальної діяльності банди «чорних рієлторів». На рахунку зловмисників майже півсотні скоєних злочинів, в результаті яких вони заволоділи нерухомістю громадян на загальну суму понад 8 мільйонів гривень. Слідчі також довели два епізоди вбивства потерпілих,  повідомили Варта1 у Нацполіції Харківської області.

Під час слідства встановлено, що протягом 2019-2020 зловмисники підшукували самотніх людей, які опинилися у складних життєвих обставинах, та користуючись їх уразливим станом, заволодівали їхнім житлом.

Деяких зі своїх жертв члени угрупування споювали, в когось викрадали документи на право власності, інших незаконно позбавляли волі та силоміць утримували до того моменту, коли потерпілі були вимушені підписати документи про відчуження їхнього майна. Надалі нерухомість потерпілих реалізовувалася, кошти від незаконних оборудок розподілялися між учасниками злочинної організації, після чого деяких потерпілих, побоюючись викриття, зловмисники позбавляли життя.

Одного з потерпілих зловмисники обманом вивезли з квартири до будинку у сільській місцевості, де його утримували та  підмішували до їжі та напоїв речовини, які спровокували зупинку серця. Квартиру іншої потерпілої харків’янки вони реалізували за підробленими документами, утримуючи її в цей час проти волі на території домоволодіння, де у подальшому її задушили, а її тіло приховали на території присадибної ділянки.     Така ж участь чекала ще двох людей, майно яких зловмисники вже встигли переоформити, а самих бранців тримали у приватному будинку, однак, їх вдалося врятувати в результаті спеціальної операції, проведеної у квітні 2021 року із залученням бійців спеціальних підрозділів «КОРД» та «СХІД» ГУНП в Харківській області.

За результатами досудового розслідування до кримінальної відповідальності притягнуто 10 членів злочинної організації.

Наявні у матеріалах провадження протоколи проведення негласних заходів свідчать, що членів угрупування абсолютно не хвилювали ані заподіяні ними потерпілим страждання, ані позбавлені ними життя жертви. У ході зафіксованих розмов зловмисники цинічно обговорюють факти скоєних ними вбивств та планують і надалі продовжувати свій злочинний «бізнес».

10 січня Харківською обласною прокуратурою у кримінальному провадженні затверджено обвинувальний акт, який надісланий до суду для розгляду по суті.

Досудове розслідування здійснювалося в рамках кримінального провадження, відкритого за ч. 1,2 ст. 255 (створення, керівництво злочинною спільнотою або злочинною організацією, а також участь у ній),  ч. 4 ст. 28, ч. 3 ст. 190 (шахрайство), ч. 4 ст. 28 ч. 2 ст. 115 (умисне вбивство);  ч. 4 ст. 28, ч. 3 ст.358 (підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів) ч. 3 ст.15, ч. 4 ст. 28, ч. 3 ст. 190 (замах на шахрайство), ч. 4 ст. 28, ч. 2,3 ст.146 (незаконне позбавлення волі або викрадення людини) Кримінального кодексу України.

За скоєння тяжких та особливо тяжких злочинів обвинуваченим загрожує максимальне покарання у вигляді довічного позбавлення волі.