Правоохоронці закликають водіїв використовувати автокрісла для дітей

автокрісло 1
автокрісло 1

З початку 2020 року на дорогах області, внаслідок ДТП, загинули двоє малолітніх діток. Про це повідомляє відділ комунікації поліції Львівської області.Безпека дітей — відповідальність батьків, адже, перебуваючи в автомобілі, маленький пасажир не може самостійно контролювати своє становище, тому про це повинні подбати дорослі.

Під час перевезення дітей в автомобілях використовуйте дитячі автокрісла, адже цe — засіб пасивної бeзпeки, використання якого є одним з найбільш eфeктивних заходів. Дитячі крісла — обов'язковий атрибут авто, в якому безпечно їздити. Крім того, вони допомагають малюкові комфортно перенести поїздку, а батьки-водії можуть повністю зосередитися на дорозі. Також діти звикають до безпечної поведінки у авто з дитинства.

Проте, головна перевага дитячого автокрісла — вберегти дитину під час ДТП. У разі екстреного гальмування, або іншого автомобільного маневру, дитина, яка сидить на колінах дорослого, фактично виконує функцію подушки безпеки. Вона бере на себе всю масу тіла дорослого, який рухається за інерцією, а це може призвести до непоправних наслідків. 

Нагадуємо, в Україні набув чинності закон про штрафи за перевезення дітей до 12 років без автокрісла. За перше порушення водіїв штрафуватимуть на 510 грн, за повторне порушення — 850 грн.

Згідно пункту 21.11 б ПДР України забороняється перевозити дітей, зріст яких менше 145 см. та тих, що не досягли 12-річного віку, — у транспортних засобах, обладнаних ременями безпеки, без використання спеціальних засобів, що дають змогу пристебнути дитину за допомогою ременів безпеки, передбачених конструкцією цього транспортного засобу; на передньому сидінні легкового автомобіля — без використання зазначених спеціальних засобів; на задньому сидінні мотоцикла та мопеда.