Представники громадськості "Pitbull Lviv" під стінами ЛОДА вимагають відкриття кабінету огляду водіїв на стан сп’яніння (фото, відео)

72595041_2627339877360701_73993206949216256_n
72595041_2627339877360701_73993206949216256_n

У вівторок, 15 жовтня, о 08:30 год., активісти «Pitbull Lviv» проводять акцію під стінами ЛОДА, з вимогою якнайшвидшого відкриття кабінету огляду. 

"Кабінету огляду — бути! Відсутність кабінету — це сотні людських жертв на дорогах Львова та Львівської області", — основна вимога громадських активістів, які вже тривалий час, співпрацюючи з поліцією, виявляють та допомагають затримати нетверезих водіїв на дорозі.

Представники громадської організації «Pitbull Lviv» вимагають відкриття кабінету огляду водіїв на стан сп’яніння. Про це, з місця події, повідомляє кореспондентка «Суспільного» Іванка Дусько.Учасники акції тримають в руках плакати «Бездіяльність чиновників вбиває, кабінет потрібен вже!», «Скільки потрібно ще жертв, щоб відкрити кабінет?» та плакати з іншими вимогами.

Додамо, що, на 09:00 год., у Львівській облдержадміністарції запланована селекторна нарада під головування Маркіяна Мальського щодо відкриття кабінету огляду водіїв на стан сп’яніння.

«Питання, яке підняте на апаратній нараді в ОДА щодо кабінетів на перевірку стану алкогольного спяніння, актуальне вже другий рік після після закриття наркологічного центру на Науковій. З цього моменту на медичні заклади покладено цю функцію. У результаті ми отримуємо в протоколах факт »спяніння« без визначення яке саме і як перевірили на наркотик. У медзакладах Львова це не робиться, вже не кажучи про районні лікарні. Отже, як ми розуміємо, і надалі чекаємо обговорень без конкретного розуміня, як має працювати  поліція по водіях, які в стані «спяніння» зневажають своє життя і життя оточуючих», — прокоментував ситуацію голова ГО «Варта1», Ігор Зінкевич, який в межах громадської діяльності постійно стикається з наслідками цього явища.

https://www.facebook.com/igor.zinkevych/videos/2515769611809982/

Нагадаємо, що з  2017 року наказами департаменту охорони здоров’я Львівської обласної державної адміністрації (далі — ЛОДА) визначається лише 2 медичні заклади у Львові де мав би проводитись такий огляд — Комунальне некомерційне підприємство «Клінічна лікарня швидкої медичної допомоги м. Львова» та Комунальне некомерційне підприємство «8-а міська клінічна лікарня м. Львова».

Львівського обласного державного клінічного наркологічного диспансеру у переліку — немає.

Додамо, що за даними патрульної поліції у Львові у 2018 році зафіксовано — 2815 випадків нетверезого водіння.

Якщо водій, якого зупинили працівники патрульної поліції з ознаками сп’яніння, відмовляється від огляду на стан алкогольного сп’яніння, працівники поліції відвозять такого водія до медичного закладу. У лікарні, у порядку загальної черги, у травмпункті очікують на прийом лікаря.

Огляди на стан наркотичного сп’яніння не здійснюються у цих лікарнях взагалі та реактивів для проведення лабораторних досліджень на визначення наркотичних засобів — відповідно немає.

Це означає, що кожного дня, коли в місті Львові та області, поліція виявляє водія з ознаками наркотичного сп’яніння — оглянути у медичному закладі його не вбачається за можливе, оскільки згідно п. 7 р. III Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції затвердженої Наказом МОЗ та МВС № 1452/735 від 09.11.2015 р. проведення лабораторних досліджень на визначення наркотичного засобу або психотропної речовини обов’язкове.

Відтак, скласти адміністративні матеріали на водія з ознаками наркотичного сп’яніння у місті Львові та області не можливо. Такі люди свідомо сідають нетверезими за кермо, а коли працівники поліції їх зупиняють у встановленому порядку — знають, що скласти адміністративний матеріал за ст. 130 КУпАП через відсутність реактивів у медичних закладах — неможливо.