Прем’єр-міністр Угорщини зрадів перемозі партії свого однодумця у Словаччині

Що це означатиме для України

Twitter ViktorOrban

Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан зрадів перемозі на парламентських виборах у Словаччині євроскептичної та антиукраїнської партії експрем’єра Роберта Фіцо.

Про це повідомляє «Європейська правда».

Орбан відреагував на результати виборів у Словаччині дописом з вітаннями Роберту Фіцо, назвавши його перемогу «безсумнівною». 

«Завжди приємно працювати з патріотами. І я очікую цієї співпраці», – заявив прем’єр Угорщини.  

Роберт Фіцо та очолювана ним політсила SMER-SD, які отримали найбільше голосів на дострокових парламентських виборах у Словаччині цієї суботи, за поглядами близькі до позиції самого Орбана, а їхні заяви щодо України – до наративів російської пропаганди.

Завдяки екзитполам стало відомо, що лідує в електоральних перегонах євроскептична та проросійська партія SMER, головою якої є колишній прем'єр-міністр країни Роберт Фіцо. Його політсила отримала 23% голосів виборців. 

Проєвропейська та проукраїнська партія PS отримала 18% голосів виборців. Це наші головні політичні союзники в Словаччині на цей час. 

Президентка Словаччини Зузана Чапутова задовго до виборів висловлювала побоювання, що після них Словаччина може стати схожою на орбанівську Угорщину. 

Зокрема, Роберт Фіцо декларував наміри припинити військову та політичну підтримку України, що говорити про вступ України до ЄС зараз «ілюзорно», а також заявляв, що в Україні нібито «толерують нацизм».

Втім, поки невідомо, чи вийде у Роберта Фіцо сформувати коаліцію довкола своєї партії.

«Золоту акцію» у формуванні нового словацького уряду вочевидь буде мати політсила експрем’єра Петера Пеллегріні. 

Читайте також: в Кабміні розповіли, як зросте від держави підтримка військових у 2024 році

Також невідомо, наскільки реальна політика потенційного уряду на чолі зі SMER-SD відображатиме її передвиборчі заяви

varta1.com.ua: Новини

Ярошенко Олена