Президент назвав єдину можливу умову для початку переговорів з рф

У Зеленського вже були розмови про посередництво в припиненні війни з лідерами Китаю, лідерами Африки та іншими країнами

Президент України Володимир Зеленський запевнив, що наша держава відкрита для мирних ініціатив будь-яких країн, якщо ці ініціативи виходять з необхідності повного виведення російських військ з суверенної території держави.  Про це президент заявив на конференції Reuters NEXT пише Уніан

Зеленський не розуміє, чому Україна, яка є жертвою агресії, повинна йти на якісь компроміси.

Президент упевнений, що будь-який територіальний компроміс означатиме, що цілісність багатьох інших країн відразу ж опиниться під загрозою, оскільки у агресорів буде перед очима «російський успіх».  

Володимир Зеленський стверджує, що війна повинна закінчитися виведенням військ російської федерації з території України повністю.

«Російські солдати повинні піти на їх власну суверенну землю. Це і буде точка, на якій зупиниться війна і почнеться створення дипломатичної платформи для того, щоб її закінчити», – сказав президент.

За словами Зеленського, головною уомовою миру залишається те, що «росіяни повинні піти».

Зеленський сказав, що у нього були розмови про посередництво в припиненні війни з лідерами Китаю, лідерами Африки та іншими.

«Ми готові слухати будь-які голоси, якщо вони не російські. Включаючи голоси Бразилії, США, Китаю, Африки. І ми залучаємо їх до нашої формули миру. Наші десять пунктів - але з вашими пропозиціями. Але все це має бути засноване на тій самій головній ідеї», – додав він.

Раніше повідомлялося, що представники США та ЄС почали обговорювати з Україною можливість проведення мирних переговорів з рф. У матеріалах ЗМІ значилося, що Україна, ймовірно, матиме час до кінця 2023 року або трохи більше, перш ніж почнуться активні та термінові дискусії про мирні переговори.

Читайте також:  МЗС Словаччини висловилися про мир в Україні

У Держдепі Сполучених Штатів Америки заявили, що не знають про ведення розмов з Україною щодо будь-яких мирних переговорів з російською федерацією і підкреслили, що будь-які переговори - це справа України. varta1.com.ua: Новини

Ярошенко Олена