Президент підписав указ щодо обмеження азартних ігор

Чинний від сьогодні

Сьогодні, 20 квітня, президент України Володимир Зеленський своїм указом ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони України «Щодо протидії негативним наслідкам функціонування азартних ігор в мережі Інтернет». Про це стало відомо з указу оприлюдненого на сайті президента.

«Увести в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 20 квітня 2024 року »Щодо протидії негативним наслідкам функціонування азартних ігор в мережі Інтернет", — йдеться у документі.

Указ датований 20 квітня і набирає чинності з дня його опублікування.

Рішення щодо азартних ігор ухвалили для “захисту прав та законних інтересів громадян України, посилення заходів щодо протидії негативним наслідкам функціонування сфери азартних ігор в мережі Інтернет, а також недопущення використання особливостей цієї сфери державою-агресором”.

Згідно з рішенням РНБО, уряд у місячний строк має:

  • розробити порядок обмеження всіх форм реклами азартних ігор, зокрема з використанням електронних комунікацій, символіки Збройних Сил України, інших військових формувань, утворених відповідно до законів України, а також розповсюдження відповідного контекстного матеріалу;
  • заборонити реєстрацію організатором азартних ігор казино в Інтернеті кількох акаунтів для одного гравця, а також визначити максимальний час безперервної участі в азартній грі в Інтернеті на добу для одного акаунта та запровадження обов'язкових перерв у грі, визначити максимальний час гри на тиждень;
  • зобов'язати організаторів азартних ігор в Інтернеті встановлювати перед початком гри ліміт витрат гравця на гру впродовж певного часу (дня, тижня, місяця) з можливістю зміни такого ліміту не частіше одного разу на місяць;
  • впровадити Державну систему онлайн-моніторингу;
  • провести національну інформаційно-роз'яснювальну кампанії щодо небезпеки азартних ігор;
  • прийняти Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв'язку, рішень про блокування нелегальних вебсайтів, на яких надається доступ до азартних ігор, за поданням центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування і реалізацію державної політики у сфері організації та проведення азартних ігор та лотерей.

Головнокомандувач ЗСУ та керівництво інших військових формувань мають невідкладно запровадити на період воєнного стану заборону військовослужбовцям доступу до гральних закладів та/або участі в азартних іграх у Інтернеті.

Міністерство охорони здоров'я має забезпечити у тримісячний строк прийняття клінічного протоколу лікування ігрової вираженої залежності та провести відповідне навчання медичних працівників.

Міністерство соціальної політики повинно у тримісячний строк прийняти державний стандарт надання соціальної послуги «017.4. Соціально-психологічна реабілітація осіб з ігровою залежністю» та провести відповідне навчання для надавачів соціальних послуг.

СБУ у двомісячний строк має провести перевірки організаторів азартних ігор щодо дотримання ними санкційного законодавства України. За результатами перевірок — ужити заходи.

varta1.com.ua: Новини

Ольга Чобіт

Читайте також