Президент посмертно присвоїв звання Героя України колишньому головному інженеру "Львівобленерго", захиснику Богдану Калагурському

Останній бій Героя проти окупантів відбувся у серпні 2022 року на Миколаївщині

Президент Володимир Зеленський посмертно присвоїв звання Героя України колишньому головному інженеру «Львівобленерго», захиснику Богдану Калагурському, який загинув на війні з Росією

Про це йдеться в указі президента від 8 липня 2023 року, передає «Еспресо.Захід».

«За особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддане служіння Українському народові постановляю: присвоїти звання Герой України з удостоєнням ордена »Золота Зірка« Калагурському Богдану Петровичу – капітану (посмертно)», – зазначено в документі.

Богдан Петрович Калагурський народився 17 квітня 1978 року в селі Оброшине Львівського району. Навчався у Національному університеті «Львівська політехніка» на електроенергетичному факультеті за спеціальністю «Електротехнічні системи електроспоживання». З квітня 2001 року почав працювати у «Львівобленерго». Пройшов шлях від електромонтера ОВБ до заступника начальника служби охорони праці та головного інженера Центрального РЕМ.

У 2015-2016 роках Богдан Калагурський воював проти окупантів у зоні АТО, а від початку повномасштабної війни одразу приєднався до лав ЗСУ. Був капітаном 106 механізованого батальйону 63 бригади ЗСУ.

Останній бій захисника проти російських окупантів відбувся ще у серпні 2022 року у селі Благодатне Миколаївської області. Після цього Богдан Калагурський вважався зниклим без вісті. В кінця січня 2023-го тест ДНК підтвердив його загибель. У Богдана Калагурського залишилась дружина Галина, доньки Софія та Катерина.

Читайте також: захиснику зі Львівщини Юрію Канюку посмертно присвоїли звання Героя України.

Петицію про присвоєння звання Героя України Богдану Калагурському підписали понад 25 тисяч українців.

 

varta1.com.ua: Новини

Ксенія Бурченко