Прикордонники прокоментували ускладнення перетину кордону для багатодітних чоловіків: тепер вимагають документи від ТЦК

Нові правила перетину кордону

У мережі 30 грудня з’явилося відео про те, як багатодітного батька, який до цього неодноразово перетинав кордон, цього разу не випустили без довідки від ТЦК або військово-облікових документів. На відео дівчина-прикордонник говорить, що з 20.00 29 грудня «є інше розпорядження» Про це пише УП

«До 20 години було так, як ви говорите – просто ми не були такі вимогливі, ми не вимагали від вас цих документів, ми дивилися тільки, що ви багатодітний, і ви перетинали (кордон – ред.)», – сказала вона.

Згодом у Держприкордонслужбі підтвердили, що через неодноразові підробки документів можуть вимагати в чоловіків, яким дозволено перетинати кордон, зокрема багатодітних батьків, витяг із протоколу ТЦК або запис про відстрочку в військовооблікових документах.

Про це розповів речник ДПСУ Андрій Демченко у коментарі виданню.

«Зважаючи, що ми неодноразово виявляли підробки документів, пов’язаних з багатодітством, наші інспектори можуть перевіряти цю умову виїзду чоловіків, зокрема, і за документами з територіальних центрів комплектування. Це можуть бути витяг з протоколу ТЦК про прийняте рішення про відстрочку, або запис про відстрочку в військовооблікових документах», - повідомив Андрій Демченко.

До того, раніше в суботу Демченко в коментарі УП запевнив, що «змін у Правилах перетину кордону немає, але з боку Державної прикордонної служби України завжди залишатиметься ретельна перевірка умов виїзду та чітке дотримання законодавства».

Раніше повідомлялося, що у зв'язку з законопроєктом №10378  обмежено придатним до військової служби доведеться знову пройти військово-лікарську комісію.

За її результатами обмежено придатних або зніматимуть з обліку, адже вони вважатимуться непридатними до служби, або вважатимуть їх придатними. Однак закон ще не прийнятий.

varta1.com.ua: Новини

Ярошенко Олена

Читайте також