«Привид Києва»: у ЗСУ розповіли, хто та як вигадав льотчика-месника

В мережі було дуже багато яскравих відео, на яких Повітряні сили збивали ворожі літаки в повітряних боях

ФОТО: ілюстративне

Речник Сухопутних сил Ілля Євлаш заявив, що образ «Привида Києва», що буцімто десятками збивав російські літаки на початку повномасштабного вторгнення – придумала прес-служба Сухопутних сил ЗСУ, щоб протистояти російській пропаганді в ті дні. Про це він сказав в інтерв’ю Укрінформу.

«Наша команда придумала «Привида Києва». У кожному разі, я був у кімнаті, на початку лютого, якраз під час повномасштабного вторгнення. Тоді Сергій Володимирович Череватий (речник Східного угруповання військ ЗСУ) запропонував, що треба створити образ месника, народного героя, уособлення людини, яка є асом і може нищити [ворога]», – згадує Євлаш.

За його словами, тоді в мережі було дуже багато яскравих відео, на яких Повітряні сили збивали ворожі літаки в повітряних боях. На цей грунт добре ліг образ «Привида Києва». Цю назву для нього придумав начальник служби зв'язків з громадськістю Командування Сухопутних військ ЗСУ Володимир Фітьо під час брейнсторму, згадує Євлаш.

Читайте також: раніше військові спростували інформацію про загибель «Привида Києва» та розповіли про особистість героя

 «І це підхопили новини, підхопив Національний марафон, це дуже сильно поширилося. Перший раз, другий раз ми (прес-служба Повітряних сил) поставили, вже на третій-четвертий рази »Привид Києва« почав жити своїм життям. Ну, основне завдання було – просто бити ворога і деморалізувати, дестабілізувати його всіма можливими і неможливими каналами і шляхами. У перші дні ми інформаційно російську пропагандистську армію досить сильно покарали», – каже Євлаш.

varta1.com.ua: Новини

Ілона Мартинюк