Проблема "селфі-смертей": за шість років сотні жертв

У період з 2011 по 2017 рік, під час спроб зробити вдале селфі загинули 259 людей. Про це йдеться у новому дослідженні, яке оприлюднили вчені з Національної медичної бібліотеки США. Автори дослідження закликали створювати так звані «зони без селфі» у місцях, де зйомка фотографій може становити небезпеку для життя. Маються на увазі гірські вершини, дахи будинків — зазначає видання «ВВС».


Найчастіше причиною загибелі поціновувачів селфі ставали транспортні аварії, утоплення та падіння з висоти. Також, під час зйомки фото люди нерідко помирали через ураження струмом, пожежі та напади тварин.

У липні цього року 19-річний Гевін Зіммерман помер після падіння зі скелі в Австралії: хлопець намагався зробити вдале селфі. Таким же чином, у національному парку Йосеміті, що в США, загинув 18-річний Томер Франкфуртер з Ізраїлю. Підліток впав з висоти у 250 метрів. Повідомлення про подібні випадки і збирали у своєму дослідженні вчені. За їхніми даними, «селфі-смерті» найбільш поширені у Індії, Росії, США і Пакистані. 72,5 % загиблих — чоловіки.

Попередні дослідження вказували на стрімке зростання кількості смертей, що сталися під час спроб зробити хорошу фотографію, проте настільки точних даних не наводили. Якщо у 2011 році повідомлялося лише про 3 випадки «селфі-смертей», то вже у 2017 їх було 93. 

При цьому, вчені припускають, що реальні цифри можуть бути набагато більшими — їм вдалося вивчити дані лише про ті випадки, що описувалися у ЗМІ.


Проблема «селфі-смертей» дуже недооцінена ще й тому, що використання мобільного ніколи не згадують у офіційних причинах смертей, кажуть дослідники.

Наприклад, якщо людина намагалася зробити фото за кермом і потрапила в аварію, у офіційній статистиці буде зафіксовано, що вона померла у дорожньо-транспортній пригоді, а не через спроби сфотографуватися.

varta1.com.ua: Новини

Коментарі

Читайте також