Протести гірників на Львівщині: лідери профспілок припинили голодування в ЛОДА

916992_o
916992_o

Після трьох діб голодування, четверо профспілкових лідерів гірників на Львівщині призупинили акцію протесту в будівлі Львівської облдержадміністрації.

Про це сьогодні, 24 січня, повідомив, на своїй сторінці у «Facebook», голова конфедерації вільних профспілок України Михайло Волинець.


Як повідомлялось, гірники вимагають від влади вирішити питання щодо виплати зарплатної заборгованості перед працівниками ДП «Львіввугілля».


Голови незалежних профспілок шахт «Лісова» Мирослава Кафтан, «Межирічанська» Василь Лесняк, «Степова» Василь Семканич та «Червоноградська» Валерій Бабій розпочали голодування у приміщенні ЛОДА у вівторок, 21 січня, з вимогою виплатити заборговану зарплату.

Як повідомив Волинець, вони призупинили акцію протесту. Також гірників другої зміни шахти «Червоноградська» ДП «Львіввугілля» вмовили не залишатися у вибої, як це планувалося ними раніше.


Очільниця Регіональної організації Незалежної профспілки гірників України м. Червонограда Мирослава Кафтан повідомляє, що вчора і збоку влади, і з боку боржників підприємства ДП «Львіввугілля» було гарантовано виконання переліку зобов’язань, що мають вирішити питання зарплатної заборгованості перед працівниками ДП «Львіввугілля».

«У разі невиконання до 1 лютого анонсованих кроків із вирішення боргової кризи представники незалежного профспілкового руху готові будь-якої миті повернутися до протестних заходів.

Нагадаю, що вчора під час пресконференції перший заступник голови ЛОДА Василь Лозинський анонсував такі кроки з розв’язання проблемних питань ДП «Львіввугілля»:

  • ПАТ «Центренерго» зобов’язується щоденно переводити на рахунки ДП «Львіввугілля» не менше 10 млн грн за відвантажене вугілля (станом на 21.01.20 заборгованість ПАТ «Центренерго» перед ДП «Львіввугілля» становить 168 млн грн).

  • Калуська ТЕС зобов’язується щоденно переводити на рахунки ДП «Львіввугілля» не менше 1 млн грн (станом на 21.01.20 заборгованість Калуської ТЕС перед ДП «Львіввугілля» — 19 млн грн).

  • Уряд бере зобов’язання до кінця місяця надати ДП «Львіввугілля» держпідтримку.

  • Перший заступник голови Львівської ОДА їде до Києва, де обіцяє організувати зустріч з прем’єр-міністром.


Тож тримаємо ситуацію на контролі, а самовідданим профспілковцям бажаємо здоров’я! Бо де це бачено, щоб у 21 столітті у центрі Європи люди найнебезпечнішої професії ризикували здоров’ям, голодували, щоб влада виконала перед ними гарантовані законами зобов’язання», — йдеться в повідомленні Волинця.