Проводяться понад 200 одночасних обшуків у всіх регіонах країни у приміщеннях ТЦК, МСЕК і ВЛК (ФОТО, ВІДЕО)

Правоохоронці виявили масштабні корупційні схеми

Правоохоронці виявили масштабні корупційні схеми майже у всіх регіонах країни. Попередні дані свідчать про ймовірну причетність до них  службових осіб військкоматів, ВЛК та МСЕК. Наразі проводяться понад 200 одночасних обшуків у всіх регіонах країни у приміщеннях ТЦК, МСЕК і ВЛК.

Як повідомляє Офіс Генерального прокурора України, за неправомірну вигоду службовці допомагали громадянам оформлювати інвалідність або визнавати їх тимчасово непридатними до служби. Це дозволяло відтерміновувати чи уникнути призову на військову службу.

За кожним фактом розпочато кримінальні провадження, зокрема щодо зловживання владою або службовим становищем (ст. 364 КК України).

Як повідомляє «Суспільне», на Рівненщині 22 серпня правоохоронці проводять обшуки у всіх приміщеннях МСЕК та ВЛК. У приміщеннях медико-соціальних експертних комісій та військово-лікарських комісій працюють працівники управління стратегічних розслідувань профільного департаменту Нацполіції спільно з СБУ. Правоохоронці шукають документацію, яка може свідчити про корупційну діяльність посадовців.

Як повідомляє ДБР, сьогодні відбуваються обшуки у низці військово-лікарських комісіях Вінницької, Черкаської та Київської областей. Слідчі дії проходять у межах розслідування кримінального провадження за фактами незаконного збагачення військовослужбовців, які займають керівні посади в обласних та районних центрах комплектування та соціальної підтримки.

Загалом встановлено 388 осіб відносно яких є сумніви щодо законності отримання ними постанов ВЛК про непридатність до військової служби. Вилучається медична документація, яка може підтвердити факти ухвалення протиправних рішень про непридатність до військової служби, особові справи.

Кримінальні провадження порушені за низками статей, у тому числі за ч. 5 ст. 426-1 КК України (перевищення військовою службовою особою влади чи службових повноважень, вчинене в умовах воєнного стану).

Як повідомляє Нацполіція України, 22 серпня оперативники, слідчі та прокурори проводять понад 200 одночасних обшуків у всіх регіонах країни. Слідчі дії тривають за місцем розташування МСЕК та ВЛК, у приміщеннях ТЦК та за місцем проживання причетних до «схем» осіб. Вилучені матеріали будуть ретельно проаналізовані, а діям службовців надана правова кваліфікація відповідно до чинного законодавства. 

Як повідомляє 22 серпня Спеціалізована прокуратура у сфері оборони Центрального регіону, за фактом вчинення службового підроблення та сприяння у незаконному переправленні осіб через державний кордон України викрито начальника районного у м. Київ ТЦК та СП разом із головою військово-лікарської комісії цього району.

Читайте також: на Закарпатті з’ясовують причетність посадовців обласного ТЦК до оборудки із поставкою небезпечних для життя військових бронежилетів.

Вказані службові особи, діючи за попередньою змовою, упродовж травня-червня 2023 року, свідомо внесли до офіційного документу недостовірні відомості щодо непридатності громадянина України до військової служби та в подальшому виключили його з військового обліку, створивши умови для безперешкодного перетину останнім державного кордону.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

varta1.com.ua: Новини

Наталя Андрійчук