Пройшов перший день місії: у Львові американські пластичні та реконструктивні хірурги відновлюють обличчя пораненим військовим (ФОТО)

Що вдалося зробити

Фото прес-служби лікарні

У Львові стартував перший день місії американських пластичних та реконструктивних хірургів - FACE TO FACE в Національному реабілітаційному Центрі НЕЗЛАМНІ (UNBROKEN).Лікарі відновлюють обличчя пораненим українським військовим. Про це Варта 1 розповіли у прес-службі лікарні.

Це вже третя американська місія в Україні. Цього разу до Центру Незламні приїхали 25 провідних спеціалістів з різних напрямків, зокрема, пластичні, щелепно-лицеві та реконструктивні хірурги, ЛОРи, ортопеди та офтальмологи. “Наша основна мета - це допомогти найважчим пацієнтам з мінно-вибуховими травмами, а також передати досвід виконання найсучасніших технологій українським лікарям” -сказав Манош Абрагам, MD, керівник гуманітарного підрозділу AAFPRS, відділення оториноларингології — хірург.

Спеціалісти відібрали 42 пацієнти, яких оглядають сьогодні, в перший день місії.

Уже обрали 20 українців для оперативних втручань. Вісім з них мають надскладні травми і їхні операції можуть тривати від 10 до 15 годин.

Одним з таких пацієнтів є військовий В’ячеслав Кондрашов.

Поранення чоловік отримав в червні 2022 року.

Разом з побратимами чоловік наїхав на протитанкову міну. Уламки пошкодили обличчя. Тепер, аби відновити його, В’ячеславу потрібна операція з пересадки нерва на обличчя.

 Про одне з найважчих втручань, яке планують виконати, розповів американський реконструктивний хірург, професор кафедри отоларингології — хірургії голови та шиї Шерорд «Скотт» Татум:

Ми маємо одного надскладного пацієнта, який отримав важке поранення обличчя та в нього повністю відсутня нижня щелепа. Ми будемо використовувати найважчу методику в мікрохірургії та працювати двома бригадами. Плануємо виконати пересадку стегнової кістки на живлячій судині разом з м'якими тканинами на нижню щелепу паралельно щелепно-лицеві хірруги будуть проводити реконструкцію кісткового дефекту на обличчі захисника. Втручання є важким та довготривалим”.

Попереду пʼять операційних днів.

Фото прес-служби лікарні

Перші хірургічні втручання заплановані уже на ранок. Американській спеціалісти працюватимуть разом із командою Центру НЕЗЛАМНІ Першого медоб’єднання Львова.

Мета - прибираючи сліди війни з облич українців, передати українським лікарям найкращий світовий досвід в реконструкції обличчя.

Читайте також: понівечила руку в січкарні: львівські лікарі зберегли кінцівку жінці

Нагадаємо, що ця гуманітарна програма створена у співпраці з American Academy of Facial Plastic and Reconstructive Surgery (AAFPRS) (The Educational and Research Foundation) та організаціями Razom for Ukraine тaNgenius.

varta1.com.ua: Новини

Ярошенко Олена

Читайте також