Прикарпатські авіатори заявляють, що їх переводять у піхоту
У Генштабі прокоментували переведення військових з Повітряних сил у піхоту
Авіаційні техніки зі прикарпатської 114 бригади Повітряних Сил ЗСУ просять розголосу через ситуацію, що склалася зі переведенням персоналу у піхоту. За повідомленнями технічних спеціалістів, з бригади планують забрати ще 218 людей, інформує “Галка”.
Сержант Віталій Горжевський, позивний “Барт”, зі 114 бригади Повітряних Сил ЗСУ повідомив про критичну ситуацію, яка загрожує бойовій готовності української авіації. Також зʼявилося офіційне відеозвернення.
“Ми, авіаційно-технічний персонал, понад десять років виконуємо свою місію, обслуговуючи винищувачі МіГ-29. З 2014 року ми працюємо в найскладніших умовах, забезпечуючи бойові вильоти та підтримуючи нашу авіацію у строю. Ми освоїли нові типи літаків, надані західними партнерами, і готуємо нове покоління льотчиків”.
За словами військових, до частини надійшла телеграма про переведення майже всіх техніків у піхоту, що означає, що частина залишиться без технічного персоналу, який обслуговує наші літаки. Раніше з бригади забрали 250 осіб, зараз планують ще 218. Це означає, що обслуговувати авіаційну техніку буде нікому.
“Без технічного складу авіація не зможе функціонувати. Ми працювали поруч із легендарними льотчиками, такими як Джус, Карайа, Смерека, і кожен з нас свято вірить у свою місію та вірність Батьківщині. Також ми забезпечуємо навчання та відновлення льотного вишколу для випускників ХНУПС”, – наголошує сержант.
Авіатехніки звертаються до суспільства за підтримкою й розголосом. Втрата технічного персоналу може не лише підірвати бойову готовність Повітряних Сил, а й поставити під загрозу безпеку країни, каже Віталій Горжевський.
“Ми намагаємось зберегти бойову готовність, але без обслуговуючого персоналу це просто неможливо. І якщо ми зараз не отримаємо підтримки та розголосу, ми втратимо можливість не лише захищати нашу землю, а й втратимо саму основу нашої авіації”, – підсумували авіатехніки.
У коментарі “Галці” старший технік інженерно-авіаційної служби прикарпатської авіаційної ескадрильї Дмитро Донцов розповів, що рішення про переведення техніків у піхоту – це знищення авіації. За його словами, для обслуговування одного літака потрібно мінімум вісім людей.
“Забирають і з керівництва, і з персоналу. Є регламентовані документи, у яких зазначено, скільки людей мають працювати з літаком. І якщо ми допустимо помилки на землі, то це життя пілота. А щоб підготувати пілота, потрібна багато років, плюс кілька років практики, бойовий досвід”.
Він додає, що раніше з бригади вже забирали людей, але технікам вдавалося виконувати свою роботу. Однак після останнього скорочення вони не зможуть обслуговувати всю кількість літаків, яка є у бригаді.
Також побратимів підтримав Руслан Колішенко, який є офіцером 114 бригади. Зокрема у коментарях він позначив міського голову Руслана Марцінківа та попросив його про підтримку. На своїй офіційній сторінці мер написав, що коментувати ситуацію не буде, а вплинути на неї – не у його компетенції.
“Набирає розголосу така ситуація. Авіаційно-технічний персонал Повітряних Сил Збройних Сил України звертається про розголос такої ситуації. Коментувати це не буду. Та і впливати на такі ситуації не в моїй компетенції. Єдине – вважаю, що такі рішення мають прийматись виважено і з усвідомленням можливих наслідків”, – йдеться у дописі Марцінківа.
Генеральний штаб Збройних Сил України офіційно повідомляє, що гостродефіцитних спеціалістів інженерно-авіаційної служби Повітряних сил, які обслуговують літаки у піхотні підрозділи переводити не планувалося і не планується, йдеться у повідомленні Генерального штабу ЗСУ.
Натомість, Повітряні сили ЗС України навпаки нарощують штатну кількість технічного та льотного персоналу. Разом з тим, окремі категорії особового складу Повітряних Сил, як і інших видів і родів Збройних Сил України, після попередньої підготовки в навчальних центрах, посилюють Сухопутні, Десантно-штурмові війська.
Ситуація на фронті непроста, на багатьох ділянках бракує піхотинців. Рішення про посилення сухопутних бригад на передовій за рахунок військовослужбовців із підрозділів інших родів та видів ЗСУ є вимушеним кроком військового керівництва для зміцнення нашої оборони.
Слід наголосити, що Головнокомандувач Збройних Сил України заборонив переміщення із займаних посад фахівців високотехнологічних спеціальностей та тих, які пройшли підготовку за кордоном на іноземних зразках озброєння та військової техніки, зазначається у повідомленні Генерального штабу ЗСУ.
varta1.com.ua: Новини
У ДПСУ прокоментували можливу загрозу з боку Білорусі до кінця січня
Військові навчання у Гомельському районі Білорусі не становлять загрози для України, - ДПСУ
Акторка Кадочникова, яка зіграла в “Тінях забутих предків”, відмовилася говорити українською на церемонії вручення премії імені Параджанова
Церемонія вручення відбулася у столичному Будинку кіно 9 січня
Фіцо хотів зустріч на кордоні і тому не поїде до Зеленського в Київ
Словацький прем’єр заявив, що хотів би обговорити зупинку транзиту російського газу
Найкоментованіше
- У львівському тролейбусі стався конфлікт (ВІДЕО)
- Ексфутболіста збірної України "бусифікував" ТЦК
- У ТЦК уточнили, хто з мобілізованих потрапляє у штурмові підрозділи
- Шмигаль зробив важливу заяву щодо заморожування війни на лінії фронту
- Відійшов у вічність воїн з Львівщини, який з перших днів великої війни пішов добровольцем на фронт
Найчитаніше
- Підтверджено загибель 24-річного Героя зі Львівщини
- "Львівобленерго" опублікувало графік відключень світла на суботу, 14 грудня
- Останній бій прийняв на Курщині: стало відомо про загибель Героя з Львівщини Володимира Таратули
- У Львові трамвай переїхав людину
- Одна з ракет на Львівщині влучила, але не здетонувала, - ОВА
Коментарі