Пристайко вибачився за заяву посольства в Ірані після збиття літака МАУ

пристайко
пристайко

Міністр закордонних справ Вадим Пристайко публічно попросив пробачення за реакцію посольства України в Ірані, яке після авіакатастрофи літака МАУ опублікувало на власному сайті некоректну інформацію щодо трагедії.

Це міністр зробив, виступаючи у Верховній Раді під час години запитань до Уряду в п’ятницю, 17 січня.

«Я, як міністр закордонних справ, прошу пробачення за дії посольства. Це була перша реакція в стані шоку, яке пережило наше посольство, прибувши на місце, де загинули наші люди, де було збито літак, де залишаються уламки літака, тіла. Посольство зробило помилку, озвучивши інформацію, отриману від офіційної іранської сторони, не вказавши «за інформацією іранської сторони»», — сказав Пристайко.

Він зазначив, що від таких відповідальних заяв посольству потрібно було утриматися. Єдине, що виправдовує посольство, сказав він, це намагання якнайшвидше поінформувати громадян. Насамперед сім’ї тих громадян, які загинули, а також сім’ї іноземних пасажирів про те, що ця трагедія сталася.

«Ми спробували максимально швидко усунути цю проблему, зняли цю заяву з сайту посольства і далі були більш обережними в наших висловлюваннях. Я прошу пробачення насамперед у сімей жертв авіакатастрофи», — сказав міністр.

Нагадаємо, літак МАУ зазнав авіатрощі недалеко від столиці Ірану Тегерана, незабаром після вильоту, вранці 8 січня.

На борту літака було 167 пасажирів (більшість із них громадяни Ірану і Канади) і 9 членів екіпажу, серед громадян України — 11 осіб. Усі вони загинули.

Через три дні після катастрофи, Іран визнав, що збив літак помилково.

Згодом, українські дипломати в Ірані, спільно зі шведськими та канадськими колегами, поклали квіти на місці катастрофи збитого 8 січня в Тегерані літака авіакомпанії «МАУ».