Приватні школи та садочки отримають фінансову підтримку від міста
Сьогодні на пленарному засіданні Львівської міської ради затвердили Програму надання фінансової підтримки дошкільним та загальноосвітнім навчальним закладам міста Львова приватної форми власності на 2018 рік. Про це інформують у прес-службі ЛМР.
«Повна середня освіта є обов’язковою і держава гарантує її здобуття шляхом встановлення державного стандарту змісту освіти, який є обов’язковим для виконання всіма навчальними закладами, незалежно від форми власності чи місця розташування. Відповідно до державного стандарту розробляються навчальні плани та навчальні підручники.
Визначивши стандарт середньої освіти, держава контролює його засвоєння через державні підсумкові атестації та зовнішнє незалежне оцінювання і при успішному опануванні програми видає державний документ — свідоцтво та атестат про освіту.
Однак, прийняття рішення щодо здобуття освіти у навчальних закладах приватної форми власності призводить до втрати права дитини на безкоштовне забезпечення підручниками, безоплатне харчування та безкоштовне надання документів про освіту, оскільки держава жодним чином не фінансує ці навчальні заклади.
Враховуючи відсутність законодавчих ініціатив, які б були покликані знівелювати прогалини в законодавстві та зрівняти права дітей, які навчаються в державних та приватних навчальних закладах, Львівська міська рада у 2018 році виступає з ініціативою фінансової підтримки приватних навчальних закладів.
Програма фінансової підтримки дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів м. Львова приватної форми власності на 2018 рік передбачає розмір фінансової підтримки, який визначається в залежності від обсягу видатків спрямованих на забезпечення виконання Базового навчального плану загальноосвітніх навчальних закладів та Базового компонента дошкільної освіти, що розраховується відповідно до:
1. сумарної кількості навчальних годин інваріантної і варіативної складових, що фінансуються з бюджету відповідно до Типових навчальних планів загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням українською мовою;
2. кількість навчальних годин педагогічного навантаження на тиждень вчителя (вихователя) на повну ставку;
3. кількості учнів (вихованців), які згідно статистичних даних навчаються у навчальному закладі приватної форми власності м. Львова;
4. нормативів наповнюваності класів (груп) навчальних закладів”, — зазначають в управлінні освіти ЛМР.
varta1.com.ua: Новини
3 листопада в Україні прийде різке та суттєве похолодання (КАРТА)
В деяких регіонах прогнозують заморозки
На Закарпатті в оздоровчому комплексі втопився 4-річний хлопчик
Нещасний випадок
Керівники обласних прокуратур масово звільняються з посад
6 обласних керівників
Найкоментованіше за місяць
- Увага! У Львові під час прогулянки зникла дитина
- У Львові затримано лікарку (фото)
- Працівники ТЦК навідалися з рейдом на весілля у львівський ресторан (ВІДЕО)
- На Тернопільщині другу добу тривають пошуки зниклого безвісти молодого чоловіка (ФОТО)
- У Львові люди підняли авто, щоб витягти дитину, на яку наїхала водійка
Найчитаніше за місяць
- На Львівщину прилетіла гірка звістка про загибель молодого воїна Владислава Тарнавського
- У Львові люди підняли авто, щоб витягти дитину, на яку наїхала водійка
- На війні загинув 23-річний Герой зі Львівщини
- Смертельна автокатастрофа на околиці Львова: рятувальники деблоковували жертв (ФОТО)
- Пішов у ліс і зник: чоловіка, якого розшукували на Львіщині, знайшли мертвим
Коментарі