Птахи почали розкидати в містах на Харківщині протипіхотні міни

Внаслідок цього снаряди потрапляють на розміновані території

Мешканці Ізюму в Харківській області розповіли, що птахи (зокрема, ворони) переносять у дзьобах протипіхотні міни «Пелюсток». Внаслідок цього снаряди опиняються на місцевості, яка вже була перевірена саперами. Відразу кілька ізюмчан розповіли про подібні випадки, повідомляє «SQ».

Із питанням, чи можливе таке, журналісти звернулися до фахівців Харківського зоопарку. Там підтвердили – птахи справді можуть переносити міни.

«Ситуація абсолютно несподівана, звісно, хотілося б мати конкретні підтверджені спостереження і свідчення. Проте це цілком правдоподібно! Воронові птахи, особливо ворон і сіра ворона, дуже розумні і можуть проявити допитливість щодо незвичайних на вигляд незнайомих предметів. Зазвичай ці птахи насторожено ставляться до виробів людини, але в наш час деякі з них настільки звикли до життя поруч із людьми, що здатні досить безтурботно поставитися до подібних речей. Предмет вагою у 80 грамів вони можуть перенести на льоту і потім упустити», - розповів Дмитро Стрєлков, заступник завідувача культурно-просвітницького відділу Харківського зоопарку.

«Пелюсток» важить саме 80 грамів. В Ізюмі нещодавно жінка підірвалася на міні просто на ринку. А в Балаклії це сталося практично в центрі міста, за два кроки від супермаркету.

«Пелюстки» можуть з'являтися там, де їх не було раніше, не тільки через птахів. Як розповіли в ДСНС, під час дистанційного мінування такий боєприпас може застрягнути в гілках дерев, залишитися на дахах будинків тощо. Через деякий час ця непомітна, невелика міна може опинитися там, де її не було до цього, навіть у звичному для вас місці.

На Харківщині зафіксовано вже декілька випадків, коли великі птахи (сороки та ворони) знаходили та переносили міни-пелюстки. Цю інформацію новинам «АТН» повідомив начальник частини гуманітарного розмінування Міжрегіонального центру гуманітарного розмінування та швидкого реагування Ігор Овчарук:

«Ці самі пелюстки переносяться навіть воронами і сороками. Уже є випадки неодноразові. В одному місці бабуся посадила свою грядку біля хатинки, висадила цибульку. На ранок виходить – лежить пелюстка. Ми приїхали, нам прийшлось її знешкодити, незрозуміло звідки! Вона каже, я ж садила, тут нічого не було. Свіжий випадок в Чкаловському: ворона принесла на дах будівлі. Сонечко пригріло і пелюстка вибухнула».

Міна важить усього 80 грамів, тож птахи можуть легко їх підняти. А самоліквідуватися, каже Овчарук, може лише незначна частина пелюсток, що оснащена спеціальним механізмом. Більшість може чекати підриву роками.

Читайте також: під Києвом тракторист підірвався на ворожій міні.

Рятувальники закликають усіх бути максимально обережними. У разі виявлення підозрілого предмета в жодному разі не чіпайте його та повідомте про знахідку до ДСНС або Нацполіції.

 

varta1.com.ua: Новини

Коментарі

Читайте також